اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به نقل از سايت حقوقي دينا ، فوت و مرگ داراي آثار و تبعات حقوقي است ، با فوت هر فردي اموال و دارايي از متوفي باقي مي ماند كه به آن تركه مي گويند . اين اموال بر طبق طبقات ارث و ميزان سهم الارثي كه در قانون مدني بيان شده است ، ميان وراث تقسيم مي گردد. طبقات و درجات ارث در قانون مدني مخصوص خويشاوندان نسبي مي باشد .خويشاوندان نسبي ، خويشاونداني هستند كه از طريق ولادت با يكديگر خويشاوند شده اند. قانونگذار تقسيمات طبقه ارث و درجه ارث خوبشاوندان نسبي را در قانون بيان كرده است . براي مطالعه بيشتر درباره طبقات و درجات ارث كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/449/طبقات-و-درجات-ارث.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۱:۲۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

 به استناد سايت مشاوره موضوعات حقوقي دينا ،  قيموميت در واقع نهادي است كه در فقه و قانون براي حمايت از محجوران و سر و سامان دادن امور حقوقي و مالي آنها تدوين شده است . قيموميت در لغت به معناي سرپرستي و حمايت است . قيموميت در واقع نهادي است كه براي حمايت از محجوران ايجاد شده است . در واقع ، اشخاص صغير ، سفيه و مجنون بايستي تحت حمايت شخصي باشند تا امور آنها اداره شود .براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد قيمومت در حقوق ايران بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/405/قيموميت-چيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۷:۴۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت قوانين چك و سفته دينا ، چك بانكي به دو دسته چك رمزدار بانكي و چك رمزدار بين بانكي نقسيم مي شود . چك رمزدار بانكي چكي است كه طبق درخواست مشتري توسط بانك در وجه اشخاص و شركت ها صادر مي شود و نه بانك ديگر . در واقع شما مي توانيد به بانكي در آن حساب داريد مراجعه كنيد و از بانك بخواهيد يك چك رمزدار براي شما صادر كند . بانك در چكي كه صادر مي كند حساب فرد دريافت كننده را درج مي كند . دربافت كننده مي تواند در كليه شعب بانك چك را نقد كند . چك رمزدار بين بانكي نيز چكي است كه به در خواست مشتري صادر مي شود ، اين چك توسط بانك براي يك بانك ديگر صادر مي شود كه البته در آن از رمز استفاده مي شود . در واقع اين نوع چك براي انتقال پول از يك بانك به بانك ديگر استفاده مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره چك رمزدار بانكي و بين بانكي روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/414/چك-رمزدار-بانكي-و-چك-رمزدار-بين-بانكي-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۲:۰۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوقي دينا ، افزايش فروشگاه هاي اينترنتي و خريد از اين فروشگاه ها اگرچه باعث سهولت در خريد و صرفه جويي در زمان مي شود اما با اين وجود مسائل و مشكلاتي نيز به وجود آورده است . به عنوان مثال : معيوب بودن و عدم تحويل كالا و غيره . افراد شاكي براي پيگيري مشكل پيش آمده و شكايت از فروشگاه هاي اينترنتي مي توانند به سه طريق اقدام به شكايت نمايند . شكايت از طريق سامانه نماد اعتماد الكترونيكي ،شكايت از طريق پليس فتا و شكايت از طريق مرجع قضايي از جمله روش هاي شكايت از فروشگاه اينترنتي مي باشد .

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/456/نحوه-شكايت-از-فروشگاه-اينترنتي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۳:۵۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا، در ماده 197 قانون آيين دادرسي كيفري آمده است كه : " متهم مي تواند سكوت اختيار كند . در اين صورت مراتب امتناع وي از دادن پاسخ يا امضاي اظهارات ، در صورت جلسه قيد مي شود " .  اعمال حق سكوت متهم از اولين مرحله تعقيب كيفري پرونده اعتبار دارد و تا پايان رسيدگي بايد محترم شمرده شود . حق سكوت متهم از زماني كه قانون آيين دادرسي شكل گرفته است به رسميت شناخته شده است . در قانون آيين دادرسي كيفري كه در سال 1290 تصويب شده است تا به امروز اين حق به شكل قانوني براي متهم در نظر گرفته شده است .  براي مطالعه بيشتر درباره تفسير ماده 197 قانون آيين دادرسي كيفري كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/412/ماده-197-قانون-آيين-دادرسي-كيفري-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۹:۱۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از روش هاي مطالبه مهريه بر اساس قانون ، مطالبه مهريه از طريق اجراي ثبت است . در واقع به دليل اينكه سند ازدواج ، يك سند رسمي و ثبت شده است ، مي توان تقاضاي اجراي آن را درخواست نمود ، بدون اينكه به دادگاه مراجعه كرد . به اين منظور ، بايد درخواست وصول مهريه را بر روي فرم وصول مهريه از طريق اجراي ثبت تنظيم نمود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نمونه فرم وصول مهريه از طريق ثبت بر روي لينك زير كليك كنيد . 

 

wwwheyvalaw.com/web/articles/view/403/فرم-وصول-مهريه-از-طريق-اجراي-ثبت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۶:۰۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از روش هاي مطالبه مهريه ، مطالبه مهريه از طريق ثبت مي باشد . در واقع به دليل اينكه سند يك ازدواج يك سند رسمي محسوب مي شود ، قانونگذار اين اختيار را به زن داده است تا با به اجرا گذاشتن اين سند اقدام به مطالبه و وصول مهريه اش كند . برا ي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مطالبه مهريه از طريق اجراي ثبت چگونه است بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/402/مطالبه-مهريه-از-طريق-ثبت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۲:۱۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت قوانين چك و سفته دينا ، چك ممكن است به دلايل مختلفي مثل سرقت ، مفقود شدن ، كلاهبرداري ، جعل و ... گم بشود .  اولين مرحله در اعلام مفقودي چك اين است كه صادر كننده به بانك مراجعه كند و در فرم مخصوصي كه بانك به او مي دهد دستور كتبي عدم پرداخت را بدهد .بعد از اين كسي كه چكش را گم كرده است بايد  به مراجع قضايي صالح مراجعه كند و بعد اعلام گم شدن چك و تشكيل پرونده ، گواهي مربوط به مفقودي چك را از مرجع قضايي دريافت كند . مراحله بعدي از مراحل اعلام گم شدن چك اين است كه بعد از دريافت گواهي از مرجع صالح ، دستور دهنده بايد حداكثر ظرف مدت يك هفته گواهيِ دريافتي از مرجع قضايي را به بانك تسليم كند . براي مطالعه بيشتر درباره نحوه اعلام مفقودي چك روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/410/مراحل-اعلام-مفقودي-چك.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۶:۳۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ، برابر ماده واحده " قانون حفظ اعتبار اسناد سجلي و جلوگيري از تزلزل آنها " مصوب سال 1367، از تاريخ تصويب قانون مذكور كاهش يا تغييرسن شناسنامه اشخاص ممنوع مي باشد اما  هر فرد با داشتن دلايل كافي تنها يك بار در طول عمر خود مي تواند اقدام به تغيير دادن با كاهش سن شناسنامه اش كند . مراحل تغيير سن شناسنامه بسته به ميزان تفاوت سن واقعي و سن مورد نظر مي تواند دادگاه حقوقي و هم فرمانداري شهرستان در كميسيون تشخيص سن خواهد بود . براي مطالعه بيشتر درباره مراحل تغيير و كم كردن سن شناسنامه روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/408/كم-كردن-و-تغيير-سن-شناسنامه-و-مراحل-قانوني-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۲:۵۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

سوال مهمي كه در خصوص نفقه زن ممكن است مطرح بشود اين است كه نفقه شامل چيست ؟ به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در قانون مدني نفقه زن شامل همه نيازهاي متعارف و متناسب با وضعيت زن از جمله مسكن ، پوشاك ، خوراك ، اثاث و وسايل منزل و هزينه هاي بهداشتي و درماني و خادم در صورت عادت يا احتياج است .  اما پرداخت نفقه زن تنها منحصر به اين موارد نيست ؛ بلكه تمام نيازهاي متعارف و متناسب با وضعيت زن بايستي پوشش داده بشوند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه نفقه شامل چه مواردي مي شود بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/398/نفقه-شامل-چيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۹:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب