اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

ديه از بين بردن چشم در قانون مجازات اسلامي به اين ترتيب مقرر شده است كه ديه از بين بردن هر دو چشم بينا ديه كامل است و ديه درآوردن يك چشم نصف ديه كامل است . بنابراين ديه درآوردن چشم با توجه به نرخ ديه سال 97 ، در حالت 213 ميليون و در حالت دوم 115 ميليون و 500 هزار تومان است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا، اگر تنها يكي از چشم ها بينا باشد ، با توجه به اينكه چشم ديگر به طور مادرزادي كور بوده يا بر اثر قصاص يا جنايت كور شده است ، تعيين مي شود . ديه چشم نابينا نيز يك ششم ديه كامل است . براي مطالعه بيشتر درباره نرخ ديه چشم روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/258/ديه-در-آوردن-چشم-و-از-بين-بردن-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۱:۵۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از روش هاي فوق العاده شكايت از احكام دادگاهها ، اعتراض شخص ثالث است كه به اعتراض ثالث اصلي و طاري تقسيم مي شود . به استناد سايت آيين دادرسي دينا در خصوص زمان طرح دعوي اعتراض ثالث  ، مهلت اعتراض ثالث بر اساس قانون آيين دادرسي مدني پيش بيني نشده است . بنابراين ، به طور كلي آراء دادگاهها بدون محدوديت زماني قابل اعتراض شخص ثالث هستند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد موعد اعتراض ثالث بر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/255/زمان-طرح-دعوي-اعتراض-ثالث.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۱:۴۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، قتل در تصادفات رانندگي ، قتل غير عمدي محسوب مي شود و مجازات آن ديه است و قصاص ندارد . البته اين در صورتي است كه كشته شدن در تصادف رانندگي به يكي از سه دليل عمده بي احتياطي يا بي مبالاتي ، رعايت نكردن نظامات دولتي يا مهارت نداشتن راننده باشد . در اين صورت حتي اگر راننده قوانين را رعايت هم نكرده باشد ، باز هم قصاص نخواهد شد . مجازات قتل در تصادفات رانندگي در قانون مجازات اسلامي شش ماه تا سه سال حبس و پرداخت ديه در صورت مطالبه اولياي دم مقتول است . براي مطالعه بيشتر درباره كشته شدن در تصادفات رانندگي روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/610/قتل-در-تصادفات-رانندگي-و-مجازات-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۶:۲۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

نرمه گوش قسمت پاييني گوش است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه نرمه گوش در قانون به دو دسته ديه از بين رفتن نرمه گوش و ديه پارگي نرمه گوش تقسيم شده است . در ماده 600 قانون مجازات اسلامي سال 92 اومده كه ديه از بين رفتن نرمه گوش يك ششم ديه كامل يعني 38 ميليوم و 500 هزار تومان خواهد بود و نرخ ديه پارگي نرمه گوش ، يك نهم ديه كامل يعني دو ميليون و 568 هزار تومان است . البته در صورت بهبودي ارش تعيين خواهد شد . براي مطالعه بيشتر درباره ديه نرمه گوش روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/256/ديه-پارگي-و-از-بين-بردن-نرمه-گوش.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۷:۴۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، لاله گوش همان قسمتي از گوش است كه ما تحت عنوان گوش مي شناسيم . ديه از بين بردن لاله گوش ، در قانون به اين ترتيب است كه ديه از بين بردن هر دو لاله ديه كامل و از بين بردن يكي از آنها نصف ديه كامل را دارد . ديه پارگي گوش نيز يك ششم ديه كامل است البته در صورت بهبود ارش تعيين خواهد شد . هم چنين در ديه گوش ، ديه فلج كردن آن نيز در نظر گرفته شده است . هر گاه هر آسيبي كه به گوش وارد شود ، موجب شود كه شنوايي گوش نيز صدمه ببيند ، دو ديه در نظر گرفته خواهد شد ؛ يعني هم ديه شنوايي و هم ديه صدمه به گوش . براي مطالعه بيشتر درباره ديه لاله گوش روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/253/ديه-پارگي-،-از-بين-بردن-و-فلج-كردن-لاله-گوش.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۱:۲۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

دعواي عتراض شخص ثالث يكي از روش هاي فوق العاده شكايت از راي دادگاه است كه در قانون آيين دادرسي مدني پيش بيني شده است . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، اين طريق شكايت ، تنها روشي است كه اشخاص ثالث مي توانند به حكم دادگاه اعتراض كنند . لذا اشخاص ثالث ، يعني شخصي كه جزء طرفين دعوا نيست ، نمي تواند از ساير روش هاي اعتراض به حكم دادگاه يعني واخواهي ، تجديدنظر ، فرجام خواهي و اعاده دادرسي اقدام به اعتراض نسبت به حكم دادگاه كند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اعتراض ثالث كليك كنيد . 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/254/دعواي-اعتراض-شخص-ثالث-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۴:۲۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

مطابق قانون آيين دادرسي مدني ، يكي از آثار حكم را مي توان امر مختومه دانست . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، روش هاي اعتراض به راي در قانون پيش بيني شده است . زماني كه مهلت هاي اعتراض به حكم به پايان رسيد ، ديگر پايبندي به حكم لازم است و  در صورتي كه طرفين اعتراضي داشته باشند ، نمي توانند با مراجعه به دادگاه ، همان دعواي سابق را مجددا در دادگاه مطرح كنند . چرا كه دعوا قبلا در دادگاه طرح شده است و منجر به صدور حكم شده است . به چنين مطلبي اصطلاحا قاعده اعتبار امر مختومه گفته مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اعتبار امر قضاوت شده در دعاوي حقوقي بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/251/اعتبار-امر-قضاوت-شده-در-دعاوي-حقوقي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۹:۲۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

دندان يكي از مهمترين اعضاي بدن است كه در صورت آسيب و از بين رفتن آن صدمات غير قابل جبراني به افراد وارد مي شود . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه از بين رفتن دندان در قانون مجازات اسلامي مشخص شده است . طبق اين قانون ديه از بين رفتن همه دندان ها ، ديه كامل است . ديه از رفتن هر يك از دندان هاي جلو يك بيستم ديه كامل يعني 11 ميليون و 550 و هزار تومان است و ديه از بين رفتن هر كدام از دندان هاي عقب يك چهلم ديه كامل يعني 5 ميليون 775 هزار تومان است . براي مطالعه بيشتر درباره ديه دندان روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/252/ديه-از-بين-رفتن-دندان-.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۹:۴۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

دندان شيري دنداني است كه قبل از رويش دندان دائمي در دهان مي رويد . در قانون براي كندن و شكستن اين دندان مجازات تعيين شده است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه كندن دندان شيري در صورتي كه مجددا بتواند برويد يا نه متفاوت است . در صورتي كه دندان بتواند دوباره برويد ديه آن دو ميليون و سيصد و ده هزار تومان خواهد بود . در صورت عدم رويش مجدد ديه دندان دائمي بايد گرداخت شود . علاوه بر اين ديه شكستن دندان شيري نيز در قانون آمده است به اين ترتيب كه  شكستن ، معيوب كردن و شكافتن دندان شيري موجب ارش است . براي مطالعه بيشتر دباره ديه دندان شيري روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/249/ديه-از-ريشه-كندن-و-شكستن-دندان-شيري-.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۷:۵۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

كسي كه بينايي ديگري را از سلب كند مجرم است و بايد مجازات شود . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه كور كردن چشم در قانون مشخص شده است . طبق قانون ديه نابينايي هر دو چشم ديه كامل و ديه كور شدن يك چشم ، نصف ديه كامل است . در اين باره آنچه مد نظر است ميزان بينايي نيست بلكه صرف اينكه چشم بينا باشد كافي است . هم چنين قانون گذار براي عملي كه منجر به كاهش بينايي شود نيز مجازات تعيين كرده است . علاوه بر اين اگر كسي تنها يك چشم بينا داشته باشد و ديه چشم بسته به اينكه علت نابينايي چشم ديگر مادرزادي است يا نه از ديه كامل تا نصف آن متفاوت است . براي مطالعه بيشتر درباره ديه كور شدن چشم كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/247/ديه-كور-كردن-چشم-و-كاهش-بينايي.html

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۹:۴۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب