اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بر اساس قانون مدني ، يكي از وظايف قانوني زوجه كه به موجب عقد نكاح بر عهده زن قرار مي گيرد ، تمكين از شوهر مي باشد . اما اگر زن تكاليفي كه قانون به عهده وي گذاشته است را انجام ندهد ، به وي ناشزه گفته مي شود . در واقع نشوز زن نقطه مقابل تمكين است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نشوز زوجه چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/415/نشوز-زوجه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۲:۵۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره موضوعات حقوقي دينا و در پاسخ به اين سوال كه محجور كيست ، انواع محجوران را مي توان به سه دسته كلي تقسيم كرد . دسته اول اشخاص صغير هستند . دسته دوم از محجوران را اشخاص غير رشيد تشكيل مي دهند . اشخاص غير رشيد يا سفيه به كساني گفته مي شود كه عليرغم آنكه به سن قانوني رسيده اند ، توانايي درك ، تشخيص و تمييز خوب و بد مسائل مالي را ندارد و دسته سوم محجوران را اشخاص ديوانه تشكيل مي دهند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد محجورين در حقوق ايران و قانون مدني بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/413/محجور-كيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۸:۳۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، در حقوق رهن يك نوع قرارداد است كه به واسطه آن مالي وثيقه دين قرار مي گيرد . تعريف عقد رهن در ماده 771 قانون مدني به اين ترتيب آمده است : " رهن عقدي است كه به موجب آن مديون ، مالي را براي وثيقه به داين مي دهد ... " . اركان عقد رهن يعني آنچه كه با جمع آنها قراردادي به نام رهن شكل مي گيرد . در ادامه ماده 771 قانون مدني آمده است : " رهن دهنده را راهن و طرف ديگر را مرتهن مي نامند . " ماهيت عقد رهن يك ماهيت دو گانه است . به اين ترتيب كه عقد رهن نسب به راهن ، عقد لازم  و نسبت به مرتهن عقد جايز است. يعني اينكه راهن نمي تواند عقد رهن را فسخ كند اما مرتهن مي تواند آن را فسخ كند . براي مطالعه بيشتر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/420/قرارداد-رهن-،-ماهيت-و-اركان-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۲:۱۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت ثبت و تغييرات شركت دينا يكي از انواع شركت هاي تجاري شركت با مسئوليت محدود است . شركت بامسئوليت محدود ، شركتي است كه بين دو يا چند نفر براي امور تجارتي تشكيل شده و هر يك از شركاء بدون اينكه سرمايه به سهام و قطعات سهام تقسيم شده باشد فقط تا ميزان سرمايه ي خود در شركت مسئول قروض و تعهدات شركت هستند .  نحوه نام گذاري شركت با مسئوليت محدود به اين صورت است كه در نام شركت با مسئوليت محدود حتما بايد نام شركت ذكر شود .براي مطالعه بيشتر درباره شركت با مسئوليت محدود چيست و نحوه نام گذاري آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/468/شركت-مسئوليت-محدود-و-نحوه-نام-گذاري-آن-.html

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۰:۳۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، هر يك از والدين كه طفل تحت حضانت او نمي باشد ، حق ملاقات با فرزند خود را دارد . اما گاهي تعيين جزييات مربوط به ملاقات كودك مورد توافق والدين قرار نمي گيرد . بر اساس قانون مدني ، تعيين زمان و مكان ملاقات با فرزندان در صورت اختلاف بين والدين با دادگاه خانواده است . سابقا ، در پي اختلاف زوجين در خصوص ملاقات با طفل و زمان و مكان آن ، ملاقات با كودك در كلانتري انجام مي گرفت تا از اختلافات ناشي از آن كم كند . اما به نظر مي رسد كه اين محل به هيچ وجه مناسب نباشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ملاقات با فرزندان طلاق در كلانتري بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/411/ملاقات-با-كودك-در-كلانتري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۵:۰۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوقي دينا ، مفهوم شركت در اصطلاح حقوقي اجتماع تعدادي از افراد است كه فعاليت خاصي را اعم از تجاري ، فرهنگي و اجتماعي انجام مي دهند ، انواع شركت عبارت است از شركت مدني و تجاري . اگر شركت براي اهداف تجاري و بازرگاني به وجود آمده باشد شركت تجاري است و داراي شخصيت حقوقي مستقل است ولي اگر شركت اهداف و فعاليت غير تجاري انجام دهد ، قواعد حاكم بر شركت مدني بر آن اعمال مي گردد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه شركت چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/464/تعريف-شركت-و-انواع-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۲:۰۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، سلب حضانت از والدين در صورتي كه مصلحت طفل به خطر افتد امكان پذير است . ماده 1170 قانون مدني در خصوص شرايط سلب حضانت از مادر تعيين تكليف شده است . بر اساس اين ماده ، در صورتي كه مادر در مدتي كه حضانت بر عهده اوست مبتلا به جنون يا ديوانگي شود ، يا با شخص ديگري ازدواج كند ،حضانت از وي سلب مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد شرايط سلب حضانت فرزند از مادر بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/409/شرايط-سلب-حضانت-فرزند-از-مادر.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۶:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت حقوق قراردادهاي دينا ، قرارداد رهن قرارداد يكي از پركاربرد ترين قراردادها در زمينه انتقال املاك است . از اين رو بسيار مهم است تا افراد قبل از انعقاد اين دست قراردادها ، با نمونه قرارداد رهن آشنايي داشته باشند و يا به مطالعه يك نمونه قرارداد رهن ملك را مطالعه كنند . اهميت مطالعه نمونه اين قراردادها از آن رو است كه منجر به تسلط و شناخت مواد قرارداد مي شود و افراد با آسودگي خاطر بيشتر به تعهدات خود عمل مي كنند . براي مطالعه بيشتر درباره نمونه قرارداد رهن خانه روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/418/نمونه-قرارداد-رهن-خانه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۸:۲۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، يكي از جرايم مطرح در مراجع كيفري ، جرم كلاهبرداري است . عناصر جرم كلاهبرداري همانند ساير جرايم عنصر مادي ، معنوي و قانوني مي باشد و براي تحقق اين جرم وجود هر سه عنصر الزامي است . در تعريف جرم كلاهبرداري بايد گفت جرمي است كه از طريق فريب دادن افراد با استفاده از وسايل متقلبانه صورت مي گيرد . براي مطالعه بيشتر درباره جرم كلاهبرداري چيست و عناصر آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/459/جرم-كلاهبرداري-و-عناصر-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۲:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از اين تكاليف شوهر در عقد نكاح آن است كه به همسر خود نفقه يا خرجي بدهد . البته در مقابل اين تكليف از سوي مرد ، زن نيز وظيفه دارد كه در برابر همسر خود تمكين كند . به عبارت ديگر ، عدم تمكين از سوي زن سبب مي شود كه ديگر مرد وظيفه اي در قبال پرداخت نفقه به ايشان نداشته باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه نفقه به چه كساني تعلق مي گيرد بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/407/نفقه-به-چه-كساني-تعلق-مي-گيرد.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۷:۰۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب