اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم كلاهبرداري جرمي است به روش هاي مختلفي صورت مي گيرد و قانونگذار براي برقراري نظم و پيشگيري از وقوع جرم و تاديب مجرمين مجازات كلاهبرداري را در قانون تشديد مجازات مرتكبين اختلاس ، ارتشا و كلاهبرداري بيان كرده است . مجازات جرم كلاهبرداري به دو دسته مجازات كلاهبرداري ساده و مجازات جرم كلاهبرداري مشدد تقسيم مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر درمورد اينكه مجازات جرم كلاهبرداري چيست بر روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/490/مجازات-جرم-كلاهبرداري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۵۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، ابلاغ اوراق قضايي در حال حاضر از طريق سامانه ثنا امكانپذير است . بنابراين ، براي دريافت ابلاغيه نخست بايد در اين سايت ثبت نام كرده و سپس رمز اختصاصي ورود را از دفاتر خدمات قضايي دريافت كرد و به سايت ثنا وارد شد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد دريافت ابلاغيه الكترونيكي از سامانه ثنا بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/890/دريافت-ابلاغيه-الكترونيكي-از-سامانه-ثنا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۰:۴۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، يكي ديگر از جرايمي كه در قانون مجازات اسلامي براي آن مجازات تعيين شده است جرم جعل مي باشد . در واقع تعريف جرم جعل بدين صورت است كه جاعل يا فرد جعل كننده به قصد فريب يا ضرر رساندن به ديگران مي خواهد دروغ را به جاي حقيقت عنوان كند . جرم جعل اسناد به دو دسته جعل مادي و جعل معنوي تقسيم مي گردد . مرجع صالح قضايي به جرم جعل دادسراي عمومي و انقلاب مي باشد . مجازات جرم جعل اسناد حسب مورد متفاوت است . براي مطالعه بيشتر درباره اينكه جرم جعل اسناد چيست و مجازان آن بر روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/485/جرم-جعل-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۶:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين تكاليفي كه به عهده پدر قرار گرفته است پرداخت نفقه به فرزندان مي باشد . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مبلغ نفقه فرزند پس از مراجعه به دادگاه خانواده و با توجه به عواملي همچون جنسيت فرزندان ، سن آنان و توانايي مالي نفقه دهنده تعيين مي گردد و مبلغ مشخصي ندارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ميزان نفقه فرزند دختر و پسر بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/421/مبلغ-نفقه-فرزند.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۲:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، تعريف جرم خيانت در امانت در قانون نيامده است اما حقوقدانان با توجه به مصاديقي كه براي جرم خيانت در امانت در مواد 673 و 674 قانون مجازات اسلامي آمده است به اين سوال كه جرم خيانت در امانت چيست پاسخ داده اند . خيانت در امانت به معني اين است كه مالي به كسي سپرده شود و بعد از با سوء نيت پس داده نشود . خيانت در امانت با جرائمي مثل كلاهبرداي نيز اشتباه گرفته مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره جرم خيانت در امانت روي لينك زير كليك كنيد :

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۷:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم افترا عبارت است از امري مجرمانه يا انتشار جرم انتسابي به يكي از طرق قانوني و امثال آن . در واقع براي تحقق جرم افترا لازم است كه حتما انتساب عمل مجرمانه به افراد حقيقي باشد نه افراد حقوقي و همچنين عمل انتسابي در قانون جرم بوده باشد و ديگر آن كه فرد مفتري از انجام عمل خود سؤنيت داشته باشد . از ديگر شرايط تحقق جرم افترا اين است كه آن جرم انتسابي كه به فرد افترا زده اند ، غير واقع باشد . براي كسب اطلاعات بيشتر درباره جرم افترا چيست و شرايط تحقق آن روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/47a5/جرم-افترا-و-شرايط-تحقق-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، طبق ماده 674 قانون مجازات اسلامي سال 92 ، مجازات جرم خيانت در امانت از قرار زير است : "هر گاه اموال منقول يا اموال غيرمنقول يا نوشته هايي از قبيل سفته و چك و قبض و نظاير آن به عنوان اجاره يا امانت يا رهن يا براي وكالت يا هر كارِ با اجرت يا بي اجرت به كسي داده شده و بنا بر اين بوده است كه اشياء مذكور مسترد شود يا به مصرف معيني برسد و شخصي كه آن اشياء نزد او بوده آنها را به ضرر مالكين يا متصرفين آنها استعمال يا تصاحب يا تلف يا مفقود نمايد به حبس از شش ماه تا سه سال محكوم خواهد شد " . براي اينكه مجازات خيانت در امانت اعمال شود ، يك سري شرايط بايد وجود داشته باشد . براي مطالعه درباره نحوه اعمال مجازات جرم خيانت در امانت روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/426/مجازات-جرم-خيانت-در-امانت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۳:۱۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، شرايط رجوع در طلاق رجعي آن است كه اولا  رجوع از طلاق به خواست و اراده مرد صورت مي پذيرد ، دوما ، رجوع از طلاق با هر گفتار يا عملي كه نشانگر قصد رجوع از طلاق باشد انجام مي شود ، سوما اينكه رجوع از طلاق صرفا در طول مدت زمان عده طلاق رجعي امكانپذير است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه شرايط پشيماني در طلاق رجعي چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/416/شرايط-رجوع-در-طلاق-رجعي.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۷:۴۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره ثبت و تغييرات شركت دينا ، شركت سهامي يكي از انواع شركت هاي تجاري محسوب مي گردد و بر طبق قانون تجارت در تعريف شركت سهامي بايد گفت كه شركتي است كه سرمايه آن به سهام تقسيم شده است و مسئوليت هر يك از سهامداران به ميزان مبلغ اسمي سهامشان است . انواع شركت سهامي عبارت است از شركت سهامي عام و شركت سهامي خاص تقسيم مي شود . شركت سهامي عام شركتي است كه سرمايه آن از طريق فروش سهام به مردم تامين مي گردد و شركت سهامي خاص شركتي است كه سرمايه آن توسط موسسين آن تامين مي گردد . براي مطالعه بيشتر درباره اين كه شركت سهامي چيست ؟ روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/474/شركت-سهامي-و-انواع-آن-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۷:۴۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، عقد رهن يا قرارداد رهن ، قراردادي است كه به واسطه آن يك مال وثيقه يك دين قرار مي گيرد . در واقع در عقد رهن ، كسي كه از ديگري طلبي دارد ، مالي مثلا خانه يا ماشينش را به عنوان وثيقه به طلبكار وثيقه مي دهد . راهن و مرتهن وقتي قرارداد مي بندند يك سري شروط را بايد ضمن قراردادشان رعايت كنند كه به آنها شرايط ضمن عقد رهن مي گويند . از جمله شروط عقد رهن مي توان به شرط وكالت براي فروش مال مرهونه ، شرط سلب حق فروش از مرتهن و شرط تعلق منافع رهن به مرتهن اشاره كرد . براي مطالعه بيشتر درباره شرايط عقد رهن روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/422/شرايط-عقد-رهن-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۷:۳۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب