اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

زماني كه زوجين تصميم به جدايي مي گيرند ، مسئله حضانت فرزندان تبديل به موضوعي مهم در روابط ميان آنها مي شود . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مسئله حضانت فرزند در طلاق توافقي بايد با توافق ميان طرفين انجام گيرد . به عبارت ديگر ، در طلاق توافقي تعيين دارنده حق حضانت با توافق ميان زوجين انجام مي شود و علي الاصول دادگاه در تعيين آن دخالتي ندارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد حق حضانت در طلاق توافقي بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/294/حضانت-فرزند-در-طلاق-توافقي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۰:۴۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا، جرم يك عمل غير قانوني است كه مخل نظم جامعه است و باعث وارد شدن خسارت و صدمه به ديگران است . در قانون براي جرم انواع مختلفي در نظر گرفته شده است . يكي از انواع جرم ، جرم عمدي است . اين تقسيم بندي با توجه به قصد و نيت مرتكب در ورود جرم ايجاد شده است . موارد جرم عمدي در قانون از قرار زير است :

1- هرگاه مرتكب عمدا كاري انجام دهد كه باعث وقوع جنايت شود ، 

2- هرگاه مرتكب عمدا كاري انجام دهد كه باعث وقوع جنايت شود ، 

3- گاهي عملي كه مرتكب انجام مي دهد ، اصولا باعث وقوع جنايت نمي شود و افراد متعارف و عادي ازآن آسيبي نمي بينند اما شرايط قرباني به گونه اي است كه عمل مرتكب باعث ورود صدمه و وقوع جنايت نسبت به او مي شود .  در اين موارد جرم رخ داده در دسته جرائم عمدي خواهد بود . براي مطالعه بيشتر درباره جرم عمدي روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/301/جرم-عمدي-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۴:۰۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

زماني كه نوزاد قبل از نه ماهگي دوران بارداري به دنيا بيايد زودرس خوانده مي شود . نوزادان زودرس و نارس با هم فرق دارند و تفاوت زودرسي و نارسي نوزادان در تعريف مشخص مي شود . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، نوزاداني كه 3 هفته يا بيشتر قبل از پايان 38 هفته كامل حاملگي متولد مي شوند يا وزن آنها كمتر از 2/5 كيلو گرم است " نوزاد زودرس " ناميده مي شوند . اين نوزادان در رشو مشكلات زيادي دارند و بابد تا مدت ها تحت مراقبت باشند . اگر نوزادي وزنش هنگام تولد از 1.5 كيلوگرم كمتر باشد نارش خوانده مي شود و نياز به مراقبت بسيار زيادي دارد تا رشدش كامل شود  . اگر رشد اين نوزادان درست تكامل نيابد در آينده با مشكلات زيادي مواجه مي شوند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/404/نوزادان-زودرس-و-تفاوت-زودرسي-و-نارسي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۸:۲۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا، كسي كه قاضي براي او حكم ديه صادر كرده است ، بايد در مهلت قانوني پرداخت ديه ، آن را دريافت كند . اما چه كسي مسئول پرداخت ديه است ؟ طبق قانون در شرايط متفاوت سه نفر مسئول پرداخت ديه هستند : اول مرتكب ، دوم عاقله و سوم بيت المال . 

1- مرتكب :  : ديه جنايت عمدي و شبه عمدي بر عهده خود مرتكب است  . بنابراين با توجه به اين ماده اولين مسئول پرداخت ديه ، خود مرتكب است . 

2- عاقله : عاقله در صورتي مسئوليت پرداخت ديه را دارد كه عاقل و بالغ باشد ، تمكن مالي داشته باشد و نسبتش با مرتكب مشروع باشد . در اين مورد فرقي بين ديه قتل و ديه اعضاي بدن وجود ندارد . 

3- بيت المال : آخرين فرد از افراد مسئول در پرداخت ديه ، بيت المال است كه در صورتي كه مرتكب داراي عاقله نباشد يا عاقله او به دليل عدم تمكن مالي نتواند ديه را در مهلت مقرر بپردازد ، ديه توسط مرتكب و در صورت عدم تمكن از بيت المال پرداخت مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره مسئول پرداخت ديه كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/295/مسئول-پرداخت-ديه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۰:۲۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون ، در حال حاضر ابلاغ ديگر به شكل فيزيكي و بر روي برگه هاي مخصوص انجام نمي شود و به جاي آن ، قوه قضاييه اقدام به طراحي سايت ابلاغ قضايي الكترونيكي نموده كه به آن سايت ثنا هم گفته مي شود . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، براي استفاده از سايت ابلاغ قضايي بايد به سامانه خدمات الكترونيك قضايي مراجعه كرده و تمامي امور مربوط به ابلاغ ، اعم از مشاهده و پيگيري آن را در اين سامانه انجام بدهيد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه سايت ابلاغ قضايي چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/291/سايت-ابلاغ-قضايي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۱:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

در قانون به خراشيدگي ، حارصه گفته مي شود . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه خراشيدگي پوست صورت در صورتي كه باعث جاري شدن خون شود ، يك صدم ديه كامل است . براي تعيين ديه خراشيدگي پوست بدن به يك مورد بايد توجه شود ؛ به اين ترتيب كه اگر براي آن عضو ديه تعيين شده باشد ، ديه خراشيدگي به نسبت آن عضو مشخص خواهد شد اما اگر براي آن عضو ديه تعيين نشده باشد، ديه بر اساس ارش تعيين خواهد شد . براي مطالعه بيشتر درباره ديه خراشيدگي پوست روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/293/ديه-خراشيدگي-صورت-و-بدن-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۳:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از حقوقي كه به موجب طلاق به زن تعلق مي گيرد ، اجرت المثل ايام زناشويي است . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، از جمله شرايط دريافت اجرت المثل ايام زناشويي آن است كه طلاق نبايد به درخواست زن باشد . بلكه مرد خواهان طلاق دادن زن خود باشد . همچنين ، اگر مرد خواهان طلاق دادن زن خود است ، اين طلاق دادن نبايد به علت تخلف زن از وظايف زناشويي باشد، زوجه كارهايي را انجام داده باشد كه شرعا بر عهده وي نبوده است ، زن بايد اين كارها را به دستور زوج انجام داده باشد ، زن بايد با قصد عدم تبرع اين امور را انجام داده باشد . براي مشاهده شرايط تعلق اجرت المثل بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/290/شرايط-دريافت-اجرت-المثل-ايام-زوجيت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۹:۱۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، قطع نخاع كامل به اين صورت است كه نخاع از پس گردن قطع شود ، در اين حالت تمام اعضاي بدن انسان فلج مي شود اما فرد زنده است .  بر اساس قانون مجازات اسلامي ديه قطع نخاع ، ديه كامل است . اما اگر بخشي از نخاع آسيب ببيند ، ديه قطع بخشي از نخاع بر اساس همان قسمت تعيين مي شود ،  مثلا طول نخاع به طور ميانگين 40 سانتي متر است حال اگر 10 سانتي متر از نخاع كسي با ضربه فرد ديگري از بين برود ، ديه بر اساس طول كل نخاع به نسبت قسمت آسيب ديده مشخص مي شود . هم چنين هرگاه قطع نخاع موجب عيب عضو ديگر شود ، حسب مورد ديه يا ارش آن عضو بر ديه نخاع افزوده مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره نرخ ديه نخاع روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/289/ديه-قطع-نخاع.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۲:۱۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
در ماده 29 قانون حمايت خانواده دريافت اجرت المثل زن پيش بيني شده است . بر اساس اين ماده ، چنانچه زوجه كارهايي را كه شرعا بر عهده وي نبوده و عرفا براي آن كار اجرت المثل باشد ، به دستور زوج و با عدم قصد تبرع انجام داده باشد و براي دادگاه نيز ثابت شود ، دادگاه اجرت المثل كارهاي انجام گرفته را محاسبه و به پرداخت آن حكم مي نمايد كه به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در حقوق به آن اجرت المثل ايام زوجيت هم گفته مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه اجرت المثل زندگي مشترك چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۵:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

ديه شكستن ستون فقرات در صورتي كه قابل درمان نباشد ، ديه كامل است ولي اگر قابل درمان باشد ولي موجب از بين رفتن يكي از منافع بشود مثلا فرد ديگر نتواند راه برود ، هم موجب ديه ستون فقرات و هم ديه صدمه ديگري كه به صورت غير مستقيم به قرباني وارد شده است ، مي شود .  علاوه ه بر اين به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، اگر شكستگي ستوان فقرات درمان شود موجب يك دهم ديه كامل خواهد شد . ديه شكستن ستون فقرات منجر به فلج ، علاه بر ديه ستون فقرات ، موجب دو سوم ديه براي فلج دو پا نيز است . براي مطالعه بيشتر درباره ديه ستون فقرات روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/288/ديه-شكستن-ستون-فقرات.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۲:۰۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب