اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، افراد ممنوع الخروج از قرار زيرند :

1- كساني كه به موجب اعلام كتبي مقامات قضايي حق خروج از كشور را ندارند . 
2- كساني كه در خارج از ايران به سبب تكدي و يا ولگردي و يا ارتكاب سرقت و كلاهبرداري و يا به عنوان ديگر داراي سوء شهرت باشند .
3- كساني كه مسافرت آنها به خارج از كشور به تشخيص مقامات قضايي صالح جمهوري اسلامي ايران باشد . 
4- بدهكاران قطعي مالياتي و اجراي دادگستري و ثبت اسناد و متخلفين از انجام تعهدات ، در صورتي كه بدهي آنها محرز شود . 

5- متهمان ممنوع الخروج بر اساسا ماده 188 قانون آيين دادرسي كيفري .  

مدت اعتبار قرار ممنوع الخروجي از كشور شش ماه است كه اين مدت قابل تمديد است . اعتراض به ممنوع الخروجي به اين بستگي دارد كه ممنوع الخروجي توسط دادگاه صادر شود يا توسط بازپرس . براي مطالعه بيشتر درباره ممنوع الخروجي روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/329/افراد-ممنوع-الخروج-و-اعتراض-به-ممنوع-الخروجي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۷:۴۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون ، به محض اينكه عقد ازدواج به صحت واقع شد ، زن مالك مهريه مي شود و مي تواند هر نوع تصرفي كه بخواهد در آن انجام دهد . اما در شرايطي ، مهريه به زن تعلق نمي گيرد . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، باطل بودن عقد نكاح ميان زن و مرد و عدم نزديكي ميان آن دو يا فسخ عقد نكاح و عدم وقوع روابط زناشويي ميان زوجين و مواردي از اين قبيل سبب مي شود كه مهريه اي به زن تعلق نگيرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه در چه صورت مهريه به زن تعلق نمي گيرد بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/365/در-چه-صورتي-مهريه-به-زن-تعلق-نميگيرد.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۳:۱۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

طبق قانون هر عمل مجرمانه اي با مجازات همراه است ، در واقع نمي توان مجازات را در مقابل عمل مجرمانه ناديده گرفت و به آن عمل نكرد . به نقل سايت آيين دادرسي دينا مواردي وجود دارد كه در صورت حدوث آنها ديگر موضوع اجراي مجازات منتفي مي شود . به اين موارد، موارد توقف اجراي مجازات گفته مي شود . موارد اجرا نكردن مجازات در قانون شامل گذشت شاكي در جرائم قابل گذشت ، عفو ، توبه متهم ، فوت متهم ، مرور زمان ، باطل شدن قانون  و اعتبار امر مختومه است . در صورتي كه هر كدام از اين حالات در شرايط قانوني خود رخ بدهند، مجازات اعمال نخواهد شد . براي مطالعه بيشتر درباره موارد اعمال نشدن مجازات روي لينك زير كليك كنيد :

 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۷:۱۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، سابقا امر ابلاغ اوراق قضايي بر روي برگه هاي مخصوص و از طريق مامور ابلاغ صورت مي گرفت ؛ اما به دليل اهميت اين امر و عدم كارايي شيوه هاي قديمي ، در حال حاضر امر ابلاغ اوراق قضايي از طريق سيستمي به نام سامانه ابلاغ قضايي ثنا انجام مي شود كه از طريق سايت ابلاغ قضايي عدل ايران قابل مشاهده است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه سامانه قضايي ثنا چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/364/سامانه-قضايي-ثنا.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۶:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، در عقد جعاله  هدف عامل از انجام كار درخواستي دريافت دستمزد است . مثلا وقتي كسي به ديگري مي گويد ، اگر ماشينم را پيدا كند فلان مقدار به تو مژدگاني مي دهم . عامل بايد بداند چه زماني و چگونه مي تواند اجرت كار انجام شده را دريافت كند . بنابراين دستمزد در عقد جعاله يكي از موضوعات مهم است . زمان دريافت دستمزد در جعاله ، وقتي است كه عامل كار را انجام داده است . نوع دستمزد در جعاله هم در قانون مدني به اين ترتيب مشخص شده است كه : "در جعاله معلوم بودن اجرت من جميع الجهات، لازم نيست بنابراين اگر كسي ملتزم شود كه هر كس گمشده ي او را پيدا كند حصه مشاع معيني از آن ، مال او خواهد بود جعاله صحيح است  " . براي مطالعه بيشتر درباره دستمزد در عقد جعاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/321/زمان-دريافت-و-ميزان-دستمزد-در-جعاله-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۱:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس آيين دادرسي مدني ، انواع دعاوي مطرح در دادگاهها را مي توان به دو نوع دعاوي مالي و دعاوي غير مالي تقسيم بندي نمود . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، دعاوي مالي دعاوي اي هستند كه حقي كه مورد ادعا قرار گرفته است ، مالي باشد ولي حق مورد ادعا در دعاوي غير مالي از نوع غير مالي مي باشد ؛ مثل حق زوجيت و حق طلاق . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه دعاوي مالي و غير مالي چيست بر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/300/دعاوي-مالي-و-غير-مالي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۶:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين حقوق مالي كه به موجب عقد نكاح به زن تعلق مي گيرد ، مهريه است . خود مهريه را مي توان به دو دسته تقسيم كرد . يكي مهريه عندالمطالبه و ديگري مهريه عندالاستطاعه . اين دو نوع از مهريه با هم متفاوت هستند . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مهريه عندالاستطاعه به مهريه اي گفته مي شود كه بر اساس آن مرد در صورتي موظف است مهريه به زن بپردازد كه مرد توانايي مالي براي پرداخت مهريه را داشته باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مهريه عندالاستطاعه چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/299/مهريه-عندالاستطاعه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۷:۱۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

جعاله تعهدي است كه به واسطه آن كسي به ديگري بابت كاري كه انجام داده است دستمزد و اجرت مي پردازد . جعاله حاصل تركيب درخواست جاعل ، قبول عامل و مبلغ جُعل ايجاد شده است . عامل هميشه فرد مشخصي نيست . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، اينكه عامل چه فرد يا افرادي باشد باعث بوجود آمدن انواع جعاله مي شود . جعاله به دو دسته عام و خاص تقسيم مي شود . جعاله عام همان است كه اكثر ما با آن در آگهي ها مي بينيم . كسي با انتشار آگهي اي درخواست كاري را به عموم اعلام مي كند  اما در جعاله خاص ، جاعل از فرد خاصي در خواست انجام كاري را مي كند  . براي مطالعه بيشتر درباره انواع جعاله روي لينك زير كليك كنيد:

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/307/انواع-جعاله.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۲:۳۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، در عالم حقوق به كسي كه بدون دخالت مستقيم و تنها به صورت غير مستقيم در وقوع جرم اثر مي گذار ، معاون جرم مي گويند . معاونت در جرم مصاديق مختلفي دارد مثل ترغيب ، تهديد ، تطميع ، يا تحريك به ارتكاب جرم كند يا با دسيسه يا فريب يا سوء استفاده از قدرت ، موجب وقوع جرم گردد . يا هر كس وسايل ارتكاب جرم را بسازد يا تهيه كند يا نحوه انجام جرم را به مرتكب ارائه كند ، معاون در جرم خواهد بود . البته اين مصاديق حصري نيستند . براي مطالعه بيشتر درباره معاونت در جرم روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/303/معاونت-در-جرم-و-معاون-جرم-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۸:۴۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين حقوق مالي زن به موجب عقد نكاح ، مهريه است . اما به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در برخي شرايط مهريه زن نصف مي شود . اين حكم در صورتي است كه طلاق قبل از وقوع رابطه زناشويي اتفاق بيفتد . به عبارت ديگر ، مهريه دختر باكره نصف مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مهريه دختر باكره چقدر است بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/296/مهريه-دختر-باكره.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۰:۳۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب