اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب
مطابق قانون ، هر شخصي كه فوت كند ، خويشاوندان وي از او ارث مي برند . يكي از احكام تقسيم ارث ، ارثي است كه زن از شوهر خود مي برد . به نقل از سايت موضوعات حقوقي دينا ، سهم زن از ارث شوهر در صورتي كه مرد فرزند داشته باشد يا نداشته باشد متفاوت است . سهم الارث زن از شوهر در صورتي كه مرد فرزند داشته باشد ، يك هشتم از اموال منقول و يك هشتم از قيمت اموال غير منقول است . اما سهم زن از ارث شوهر كه فرزند ندارد ، يك چهارم از اموال منقول و يك چهارم از قيمت اموال غير منقول خواهد بود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ارث زن از شوهر بر روي لينك زير كليك كنيد :
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۳:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، بعد از اينكه متهمي در دادسرا بازداشت شود ، مي تواند با معرفي كفيل تا روز دادگاه آزاد بماند . در تعريف قرار كفالت بايد گفت ، اين قرار براي اين صادر مي شود تا كفيل تضمين كند كه متهم در مواقع لزوم در مراجع قضايي حاضر مي شود . كسي كه كفيل مي شود بايد يك سري مشخصات را داشته باشد . مثلا مهمترين ويژگي كفيل اين است كه  وضعيت مالي او به گونه اي باشد كه در صورتي كه متهم در موعد مقرر در دادسرا يا دادگاه حضور پيدا نكرد  ، بتواند وجه الكفاله را بپردازد . در صورتي كه كفيل تمام شرايط را داشته باشد قرار كفالت صادر مي شود .  مبلغ كفالت بر اساس مجازات متهم ، خسارت وارد شده به متهم و سابقه محكوميت كيفري متهم تعيين مي شود . مبلغ وجه الكفاله نبايد از مفدار خسارتهايي كه به بزه ديده وارد شده است كمتر باشد . براي مطالعه بيشتر درباره كفالت روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/363/قرار-كفالت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۴۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از انواع قرارهايي كه در دادگاهها صادر مي شود ، قرارهاي قاطع دعوا است كه با صدور آنها پرونده از رسيدگي دادگاه خارج مي شود . از جمله قرارهاي قاطع دعوا ، قرار عدم استماع دعوا مي باشد .در قانون آيين دادرسي مدني موارد صدور قرار عدم استماع دعوا پيش بيني نشده است ، اما مفهوم كلي قرار عدم استماع دعوا آن است كه دعوا با توجه به مواد قانون آيين دادرسي مدني غير قابل استماع باشد . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، نمونه قرار عدم استماع دعوا زماني صادر مي شود كه دعوايي به خواسته پولي اقامه شود كه خواهان در نتيجه قمار طلبكار آن است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد قرار عدم استماع دعوا بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/327/قرار-عدم-استماع-دعوا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۴:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به گزارش سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم مرتبط با مواد مخدر امروزه شيوع بسيار زيادي پيدا كرده است . علت اصلي گسترش جرم مواد مخدر وسوسه مالي اين دسته از جرائم است . از اين رو قانون گذار با تدوين قوانيني به بررسي جرايم مرتبط با مواد مخدر پرداخت . بر همين اساس در سال1367 با هدف مقابله كردن با استفاده ، قاچاق و توليد مواد مخدر و رواج آن در جامعه قانون مبارزه با مواد مخدر ، مورد تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار گرفت كه حمل و توليد و صادر كردن و قاچاق مواد مخدر را جرم دانست . اين قانون در سال  96 اصلاح شد كه در آن مجازات اعدام براي برخي از اين جرائم تصويب شد. به اين قانون ، قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مي گويند . براي مطالعه بيشتر درباره قانون جديد مبارزه با مواد مخدر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/374/قانون-جديد-مبارزه-با-مواد-مخدر-سال-96-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۷:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

پرداخت نفقه به زن يكي از مهمترين موضوعات حقوق خانواده است . اما سوال مهمي كه ممكن است مطرح شود آن است كه آيا نفقه بعد از طلاق به زن تعلق مي گيرد ؟ پاسخ به اين سوال ، نيازمند توجه به انواع طلاق اعم از طلاق رجعي و طلاق بائن است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در طلاق رجعي ، طني كه در عده طلاق به سر مي برد ، كماكان در حكم همسر مرد است . به همين مناسبت ، مرد موظف به پرداخت نفقه به زن در طول مدت عده مي باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نفقه بعد از طلاق زن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/326/نفقه-بعد-از-طلاق-زن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۱:۳۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

قرارداد اجاره يكي از مهم ترين و در عين حال پيچيده ترين عقودي است كه افراد با آن سر و كار دارند . به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، تعريف قرارداد اجاره در ماده 466 قانون مدني آمده است . طبق اين ماده اجاره عقدي است كه به موجب آن مستاجر ، مالك منافع عين مستاجره مي شود . مثلا كسي خانه اش را براي استفاده به ديگري مي دهد و در ازاء  آن اجاره بها دريافت مي كند .  انواع قرارداد اجاره از جمله ك اجاره اشيا ، اجاره اشخاص و اجاره حيوانات است . درباره اوصاف قرارداد اجاره مي توان گفت ، اين قرارداد از جمله عقود معين ، لازم ، تمليكي ،معوض و رضايي است . براي مطالعه بيشتر درباره عقد اجاره و انواع آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/362/قرارداد-اجاره-،-انواع-و-اوصاف-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۸:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

غبن در لغت به معناي ضرر و زيان رساندن ، فريب دادن و يا گول زدن است . به نقل از سايت حقوق قراردادهاي دينا ،  اگر كسي مالي را به قيمت غير واقعي معامله كند ، طبق قانون مي تواند به دادگاه دادخواست بدهد و در خواست فسخ معامله را كند، به اين اختيار براي فسخ معامله خيار غبن گفته مي شود.  . شرايط اعمال خيار غبن از اين قرار است كه معامله بايد معوض باشد ، فريب خورده نبايد در حين معامله از قيمت عادلانه خبر داشته باشد و همچنين فريب يا غبن بايد آشكار باشد . در تعريف خيار غبن آمده است كه بايد بعد از اطلاع آن را فورا به مورد اجرا گذاشت اگر نه بعد از آن بي اثر مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره خيار غبن روي لينك زير كليك كنيد: 

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از روش هاي اعتراض يه حكمي كه دادگاه صادر كرده است ، اعاده دادرسي مي باشد . اعاده دادرسي به دو روش اعاده دادرسي حقوقي و اعاده دادرسي كيفري انجام ميشود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، مهلت اعاده دادرسي حقوقي براي اشخاص مقيم ايران بيست روز و براي اشخاص مقيم خارج از كشور دو ماه مي باشد . بر اين اساس ، زمان اعاده دادرسي حقوقي ، براي احكام حضوري قطعي از تاريخ ابلاغ و در خصوص احكام غيابي از زمان پايان يافتن مهلت واخواهي يا تجديدنظر خواهي است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد زمان اعاده دادرسي حقوقي ، بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/323/مهلت-اعاده-دادرسي-حقوقي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۵:۱۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون ، اقامه دعوا حق مسلم هر فردي مي باشد و نمي توان اين حق را از كسي سلب نمود . اما در مواردي ممكن است كه دعوا ساقط شود و از بين برود كه به آن سقوط دعوا گفته مي شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، يكي از قرارهاي قاطع دعوا ، قرار سقوط دعوا است . موارد صدور قرار سقوط دعوا را مي توان به سه دسته تقسيم كرد : سقوط دعوا در نتيجه صدور حكم قطعي ، سقوط دعوا در نتيجه زوال حق اصلي و سقوط دعوا در نتيجه استرداد دعوا . براي دريافت اطلاعات بيشتر در اينكه سقوط دعوا چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/322/سقوط-دعوا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۲۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، ماده 188 قانون آيين دادرسي كيفري درباره ممنوع الخروجي متهم مقرر داشته است كه  "تا هنگامي كه به متهم دسترسي حاصل نشده ، بازپرس مي‌تواند با توجه به اهميت و ادله وقوع جرم ، دستور منع خروج او را از كشور صادر كند . مدت اعتبار اين دستور ، شش‌ماه و قابل تمديد است . در صورت حضور متهم در بازپرسي و يا صدور قرار موقوفي ، ترك و يا منع تعقيب ، ممنوعيت خروج منتفي و مراتب بلافاصله به مراجع مربوط اطلاع داده مي‌شود . درصورتي كه مدت مندرج در دستور منع خروج منقضي شود اين دستور خودبه‌خود منتفي است و مراجع مربوط نمي‏ توانند مانع از خروج شوند" . در واقع اين ماده شرايط ممنوع الخروجي متهم را بيان كرده است . مدت اعتباري دستور منع خروج متهم از كشور ، شش ماه است كه براي شش ماه ديگر هم قابل تمديد است . براي مطالعه بيشتر درباره ممنوع الخروجي متهم از كشور كليك كنيد :

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۴:۴۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب