اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه بايد در مدت زمان مشخص شده قانوني صورت بگيرد . مدت زمان پرداخت ديه در قانون مشخص شده است و با توجه به نوع جرم متفاوت است . براي مثال ، مهلت پرداخت ديه در جرائم عمد ، يك سال قمري است . مهلت زماني پرداخت ديه درجرائم شبه عمد ظرف دو سال قمري است و در خطاء محض ظرف سه سال قمري است . البته قرباني و مرتكب مي توانند درباره مدت پرداخت ديه توافق كنند اما اگر اين مهلت مشخص نباشد ، ديه بايد ظرف يك سال از زمان تراضي پرداخت شود .براي مطالعه بيشتر درباره مهلت پرداخت ديه روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/243/مهلت-پرداخت-ديه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۵:۲۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از انواع طلاق ، طلاق رجعي است . بر اساس قانون مدني ، در طلاق رجعي مرد مي تواند در طول مدت عده طلاق رجعي به زن رجوع كند . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، عده طلاق رجعي سه طهر است ، مگر اينكه زن به اقتضاي سن عادت زنانگي نداشته باشد كه در اين صورت ، مدت عده سه ماه است . در مورد خانم هاي باردار نيز مدت عده تا پايان وضع حمل آنهاست . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد عده طلاق رجعي و مدت آن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/244/عده-طلاق-رجعي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين تكاليفي كه به موجب عقد نكاح به عهده مرد قرار مي گيرد آن است كه نفقه همسر خود را بپردازد . البته اين وظيفه منوط به تمكين از سوي زن است . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، نفقه در دوران عقد دائم هم به عهده شوهر گذاشته شده است .چرا كه به موجب ماده 1102 قانون مدني ، همين كه عقد نكاح به طور صحت واقع شد ، رابطه زوجيت بين طرفين موجود و حقوق و تكاليف زوجين در مقابل هم برقرار مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نفقه در دوران عقد بر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/242/نفقه-در-دوران-عقد.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۴:۴۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

طبق قانون موضوع معامله بايد مشروع باشد . بنابراين خريد و فروش اموال نامشروع ، ممنوع و غير قانوني است . يكي از اين اموال ، مشروبات الكلي است . به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ، جرم خريد و فروش مشروبات الكلي در ماده 702 قانون مجازات اسلامي مشخص شده است . مجازات خريد و فروش مشروبات الكلي از قرار زير است :

بنابراين مجازات خريد و فروش مشروبات الكلي سه مورد است كه قانون گذار همه آنها را اعمال با توجه به شدت و حدت جرم تعيين مي كند :
1- شش ماه تا يك سال حبس
2- تا هفتاد و چهار ضربه شلاق
3- پرداخت جزاي نقدي به ميزان پنج برابر ارزش عرفي ( تجاري ) كالاي ياد شده . مجازات جرم خريد و فروش مشروبات الكلي ، يك مجازات غير قابل تعليق است . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات خريد و فروش مشروبات الكلي روي لينك زير كليك كنيد :
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۰:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون مدني ، هر يك از پدر و جد پدري بعد از وفات ديگري مي تواند براي اولاد خود كه تحت ولايت او مي باشند وصي معين كند تا بعد از فوت خود در نگاهداري و تربيت آنها مواظبت كرده ، اموال آنها را اداره نمايند . به چنين امري وصايت گفته مي شود . به استناد سايت مشاوره حقوقي دينا ، فرق وصايت با وصيت اين است كه وصايت همان وصيت عهدي است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد وصايت و تفاوت آن با وصيت بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/240/وصايت-چيست-و-تفاوت-آن-با-وصيت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۵:۵۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

قانون گذار مصرف مشروبات الكلي را به دليل اينكه كنترل ذهني فرد را به هم مي زند ، جرم دانسته است تا افراد با استفاده از آن باعث نا امني در جامعه نشوند . قانون گذار براي جلوگيري از بي نظمي در جامعه ، پا را از اين هم فراتر نهاده و مجازات حمل و نگهداري مشروبات الكلي را نيز در نظر گرفته . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، مجازات حمل مشروبات الكلي با ماشين و مجازات نگهداري مشروبات الكي در ماشين ، در ماده 701 قانون مجازات اسلامي مشخص شده است . طبق اين ماده ، مجازات داشتن مشروبات الكلي از قرار زير است :

1- شش ماه تا يك سال حبس
2- تا هفتاد و چهار ضربه شلاق
3- پرداخت جزاي نقدي به ميزان پنج برابر ارزش عرفي ( تجاري ) كالاي ياد شده . براي مطالعه بيشتر درباره مجازاتهمراه داشتن مشروبات الكلي در ماشين كليك كنيد :
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۹:۰۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون مدني ، زن مي تواند تا زماني كه مهريه به او تسليم نشده است ، از ايفاي وظايفي كه در مقابل شوهر دارد امتناع كند كه در اصطلاح حقوقي به آن " حق حبس زن " هم گفته مي شود . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، چون مهريه به نوعي عوض نكاح است ، زن مي تواند قبل از دريافت مهريه از ايفاي وظايف خود امتناع كند كه البته اين امتناع ، عدم تمكين تلقي نمي شود . بنابراين ، زن كماكان استحقاق دريافت نفقه در دوران حق حبس را نيز خواهد داشت . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد حق حبس زن در عقد نكاح بر روي لينك زير كليك كنيد . 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/238/حق-حبس-زوجه-در-عقد-نكاح.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۴:۰۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

نوشيدن شراب يا شرب خمر كه در اصطلاح عام به شراب خواري معروف است ، در اسلام به عنوان عملي حرام در نظر گرفته شده است . شرب خمر يعني نوشيدن مايعي كه مست مي كند . در قانون براي كسي كه آگاهانه اقدام به مستي و نوشيدن مشروبات الكي مي كند ، مجازاتي تعيين شده است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، مجازت شرب خمر در ماده  262 قانون مجازات اسلامي بيان شده است . مجازات شراب خواري 80 ضربه شلاق است . علاوه بر اين مجازات حدي ، قانونگذار در ماده 701 قانون مجازات اسلامي بخش تعزيرات نيز گفته است كه : " هركس به طور علني در اماكن و معابر و مجامع عمومي مشروبات الكي استعمال كند ، علاوه بر مجازات حد شرعي شرب خمر به دو تا شش ماه حبس تعزيزي محكوم خواهد شد " . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات شراب خوردن ، روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/226/مجازات-شرب-خمر-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۲:۲۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

از جمله روش هاي انحلال عقد موقت و به پايان رسيدن آن ، بذل مدت و انقضاي مدت مي باشد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، عده بذل مدت عقد موقت دو طهر است  مگر اينكه زن به اقتضاي سن عادت زنانگي نبيند كه در اين صورت مدت عده چهل و پنج روز است . عده انقضاي مدت صيغه هم مانند عده بذل مدت مي باشد . اگر هم زن باردار باشد ، بايد تا پايان زايمان عده نگه دارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد عده بذل و انقضاي مدت بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/227/عده-بذل-و-انقضاي-مدت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۴:۱۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

نوشيدن شراب ، طبق قواعد اسلامي حرام است و هر كس به اين كار اقدام كند مجازات مي شود . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، علاوه بر نوشيدن شراب ، ساخت آن نيز جرم است و طبق قانون مجازات ساخت مشروبات الكلي مشخص شده است . مجازات جرم ساخت مشروب ، در ماده 702 قانون مجازات اسلامي ، به اين ترتيب آمده است : " هر كسي مشروبات الكي بسازد ... به شش ماه تا يك سال حبس و تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و نيز پرداخت جزاي نقدي به ميزان پنج برابر ارزش عرفي كالاي ياد شده ، محكوم مي شود . " با توجه به اين ماده در مي يابيم كه مجازات ساخت الكل ، سه نوع است . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات ساخت مشروبات الكلي روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/228/مجازات-ساختن-مشروبات-الكلي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۸:۵۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب