اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

يكي از مهمترين موضوعاتي كه به هنگام طلاق والدين مطرح مي شود ، حضانت فرزند مشترك مي باشد . اما قبل از آن نيز ، مثلا به هنگام اختلاف زوجين ممكن است اين موضوع مطرح شود . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، حضانت فرزندان قبل از طلاق به طور كلي در قانون تعيين شده است كه بر اساس آن ، تا سن هفت سالگي حضانت به عهده مادر است و بعد از آن تا رسيدن به سن بلوغ ، با پدر خواهد بود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه حضانت فرزند قبل از طلاق با كيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/376/حضانت-فرزند-قبل-از-طلاق.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۹:۱۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

شوراي حل اختلاف يك مرجع قضايي است كه براي رسيدگي يه دعاوي با سقف مشخص ايجاد شده است . به نقل از سايت آشنايي با مراجع دادگستري دينا ، افرادي كه در اين سامانه اقدام به اقامه دعوي مي كنند ، از طريق ابلاغيه هاي شوراي حل اختلاف از جريان رسيدگي مطلع خواهند شد . براي مثال ارسال اولين ابلاغيه در شورا و دادگاه ها مربوط به ابلاغيه اي است كه براي خوانده صادر مي شود و به او اطلاع داده مي شود كه از او شكايتي ثبت شده است .امروزه اين ابلاغيه ها به صورت الكترونيكي صورت مي گيرند . ابلاغيه الكترونيكي شوراي حل اختلاف در سامانه ثتا قرار دارند . براي مطالعه بيشتر درباره ابلاغيه شورا روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/375/ابلاغيه-الكترونيكي-شوراي-حل-اختلاف.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۳:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون مدني ، نفقه فرزند شامل مواردي مانند مسكن ، البسه ، غذا و اثاثيه به قدر برطرف كردن نياز مي باشد . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا تعيين ميزان نفقه فرزند دختر توسط كارشناس نفقه دادگاه انجام مي شود و مبلغ ثابت و شخصي ندارد . همچنين ، عدم پرداخت نفقه فرزند ضمانت اجرا هم دارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ميزان نفقه فرزند دختر در سال 97 بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/510/ميزان-نفقه-فرزند-دختر-در-سال-97.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۸:۵۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، جرايم مرتبط با مواد مخدر در سال هاي اخير رواج زيادي يافته است . قانون براي افرادي كه مواد مخدر از قبيل بنگ ،  چرس ، گراس ، ترياك ، شيره ، سوخته و تفاله ترياك را صادر ، وارد ، ارسال يا حمل كند ، بر اساس وزن آن مجازات تعيين كرده است . مجازات حمل مواد مخدر در قانون مبارزه با مواد مخدر بر اساس مقدار حجم مواد مخدر مشخص شده است . براي مثال براي جرم حمل مواد مخدر به ميزان  يك تا پنجاه گرم ، مجازات تا سه ميليون ريال جريمه نقدي و تا پنجاه ضربه شلاق در نظر گرفت شده است . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات حمل كردن مواد مخدر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/344/مجازات-حمل-مواد-مخدر.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۲:۲۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، يكي از ادله اثبات دعوي ، چه در امور حقوقي و چه در امور كيفري ، شهادت شاهد يا مطلعين است . اما شرايط تحقيق از شاهد يا مطلع چگونه است ؟  طبق قانون آيين دادرسي اولا كه تحقيق از شاهد يا مطلع بايد به صورت غير علني باشد . ماده 206قانون آيين دادرسي كيفري مصوب سال 92 در اين باره مي گويد كه : " تحقيق و بازجويي از شهود و مطلعان ، قبل از رسيدگي در دادگاه غير علني است " . دومين موردي كه درباره نحوه تحقيق از شاهدان و مطلعان بايد در نظر گرفت اين است كه تحقيق از هر يك از شاهدان و مطلعان بايد به صورت انفرادي صورت بگيرد . براي مطالعه بيشتر درباره تحقيق از شاهد و مطلعان روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/366/نحوه-تحقيق-از-شهود-يا-مطلعين-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۹:۳۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون مدني ، هر شخصي مي تواند حين عقد ازدواج شروطي ضمن عقد را درج كند و ديگري با امضاي آنها بدان متعهد شود . عقد نكاح نيز از اين امر مستثني نيست . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، از سال 1360 به بعد ، در قباله هاي ازدواج شروطي درج شده است كه زوجين با امضاي آنها به آن شروط متعهد مي شوند كه به نوعي جزء شروط عقدنامه محسوب مي شوند . علاوه بر اين شروط ، خود زوجين هم مي توانند با توافق با يكديگر شروطي را ضمن عقد درج كنند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه شروط ضمن عقد مندرج در سند ازدواج كدامند بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/370/شروط-ضمن-عقد-مندرج-در-سند-ازدواج.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۶:۲۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، قتل انواع مختلفي دارد . نوع قتل در مجازات او هم تاثير خواهد داشت . اثبات قتل با دلايل مشخصي صورت مي گيرد . اولين ادله اثبات قتل ، اين است كه خود قاتل به قتل اقرار كند . دومين راه اثبات قتل ، اين است شاهداني كه شرايط قانوني دارند ، شهادت بدهند . سومين روش ثابت كردن قتل ، قسامه است به اين ترتيب كه براي اثبات قتل از طريق قسامه ، اگر ولي دم مقتول ادعا كنند كه الف ، قاتل است ولي شاهد و سندي براي اين ادعا نداشته باشند ، بايد 50 بار در دادگاه قسم بخورد كه الف قاتل است . در صورتي هم كه دلايل ديگري وجود داشته باشد كه باعث شود قاضي به رخ دادن قتل پي ببرد ، وقوع قتل ثابت مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره ادله اثبات قتلروي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/338/ادله-اثبات-قتل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۶:۰۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بر اساس قانون مدني ، پرداخت نفقه فرزند در درجه اول به عهده پدر وي مي باشد . اما سوال مهمي كه ممكن است مطرح شود آن است كه مبلغ نفقه فرزند در سال 97 چقدر است ؟ در پاسخ به اين سوال بايد اشاره كرد كه ميزان نفقه فرزند مقدار مشخصي ندارد و در هر پرونده ، با ارجاع موضوع به كارشناسي ، كارشناس نفقه ميزان آن را مشخص مي كند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نفقه فرزند در سال 97 بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/443/نفقه-فرزند-در-سال-97.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۰:۴۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون مدني ، زن و مرد مي توانند هر شرطي را كه مخالف ذات عقد نباشد در عقد ازدواج بگنجانند و ديگري با امضاي آن متعهد به آن مي شود . به چنين شروطي در اصطلاح شروط ضمن عقد گفته مي شود . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در حال حاضر يك سري از شروط ضمن عقد به صورت چاپ شده در قباله هاي زادواج موجود است كه زوجين نيز مي توانند خودشان انواع شروط ضمن عقد را به آن اضافه كنند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مفهوم شروط ضمن عقد نكاح بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/368/شروط-ضمن-عقد-نكاح.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۷:۲۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، بر اساس اينكه قتل با چه هدف و چگونه رخ داده باشد ، مي توان آن را به سه دسته تقسيم كرد . طبق قانون مجازات انواع قتل از قرار زير است :

1- قتل عمد : اولين قسم از اقسام قتل ، قتل عمدي است . قتل عمد به معناي كشتن غير قانوني يك انسان زنده با تصميم و اراده قبلي است مثل اينكه كسي نقشه قتل ديگري بكشد و بر اساس آن اقدام به كشتن فرد مورد نظرش كند

2- قتل شبه عمد : نوع ديگر از انواع مختلف قتل ، قتل شبه عمد است . قتل شبه عمد ، قتلي است كه قاتل تنها در عمل قصد داشته ولي قصد كشتن ديگري را نداشته است 

3- قتل خطاي محض : در اين نوع قتل ،  مرتكب نه در عمل و نه در نتيجه قصد كشتن ديگري را ندارد . 

براي مطالعه بيشتر درباره انواع قتل كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/337/انواع-قتل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۸:۳۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب