اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

سفته ضمانت حسن انجام كار يكي از پر از كاربردترين ولي در عين حال پر دردسر ترين سفته هايي است كه در بين افراد استفاده مي شود . اين سفته از طرف كارفرمايان براي تضمين حسن انجام كار صادر مي شود . به نقل از سايت قوانين چك و سفته دينا ، در نحوه صدور سفته حسن انجام كار بايد يك سري نكات بسيار مهم رعايت شود . قانون سفته حسن انجام كار مي گويد كه در اين نوع سفته دو نكته مهم را بايد رعايت كرد : يكي درج تاريخ در سفته ضمانت حسن انجام كار و يكي درج نام گيرنده در اين نوع سفته . در واقع اگر در صدور سفته حسن انجام كار به اين دو نكته توجه نشود و به درستي تكميل نشوند ، مي تواند براي صادر كننده آن مشكلاتي ايجاد كند . براي مطالعه بيشتر درباره قانون سفته ضمانت حسن انجام كار كليك كنيد:

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/367/قانون-سفته-ضمانت-حسن-انجام-كار-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۲:۰۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
مطابق قانون ، هر شخصي كه فوت كند ، خويشاوندان وي از او ارث مي برند . يكي از احكام تقسيم ارث ، ارثي است كه زن از شوهر خود مي برد . به نقل از سايت موضوعات حقوقي دينا ، سهم زن از ارث شوهر در صورتي كه مرد فرزند داشته باشد يا نداشته باشد متفاوت است . سهم الارث زن از شوهر در صورتي كه مرد فرزند داشته باشد ، يك هشتم از اموال منقول و يك هشتم از قيمت اموال غير منقول است . اما سهم زن از ارث شوهر كه فرزند ندارد ، يك چهارم از اموال منقول و يك چهارم از قيمت اموال غير منقول خواهد بود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ارث زن از شوهر بر روي لينك زير كليك كنيد :
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۳:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، بعد از اينكه متهمي در دادسرا بازداشت شود ، مي تواند با معرفي كفيل تا روز دادگاه آزاد بماند . در تعريف قرار كفالت بايد گفت ، اين قرار براي اين صادر مي شود تا كفيل تضمين كند كه متهم در مواقع لزوم در مراجع قضايي حاضر مي شود . كسي كه كفيل مي شود بايد يك سري مشخصات را داشته باشد . مثلا مهمترين ويژگي كفيل اين است كه  وضعيت مالي او به گونه اي باشد كه در صورتي كه متهم در موعد مقرر در دادسرا يا دادگاه حضور پيدا نكرد  ، بتواند وجه الكفاله را بپردازد . در صورتي كه كفيل تمام شرايط را داشته باشد قرار كفالت صادر مي شود .  مبلغ كفالت بر اساس مجازات متهم ، خسارت وارد شده به متهم و سابقه محكوميت كيفري متهم تعيين مي شود . مبلغ وجه الكفاله نبايد از مفدار خسارتهايي كه به بزه ديده وارد شده است كمتر باشد . براي مطالعه بيشتر درباره كفالت روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/363/قرار-كفالت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۴۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از انواع قرارهايي كه در دادگاهها صادر مي شود ، قرارهاي قاطع دعوا است كه با صدور آنها پرونده از رسيدگي دادگاه خارج مي شود . از جمله قرارهاي قاطع دعوا ، قرار عدم استماع دعوا مي باشد .در قانون آيين دادرسي مدني موارد صدور قرار عدم استماع دعوا پيش بيني نشده است ، اما مفهوم كلي قرار عدم استماع دعوا آن است كه دعوا با توجه به مواد قانون آيين دادرسي مدني غير قابل استماع باشد . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، نمونه قرار عدم استماع دعوا زماني صادر مي شود كه دعوايي به خواسته پولي اقامه شود كه خواهان در نتيجه قمار طلبكار آن است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد قرار عدم استماع دعوا بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/327/قرار-عدم-استماع-دعوا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۴:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به گزارش سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم مرتبط با مواد مخدر امروزه شيوع بسيار زيادي پيدا كرده است . علت اصلي گسترش جرم مواد مخدر وسوسه مالي اين دسته از جرائم است . از اين رو قانون گذار با تدوين قوانيني به بررسي جرايم مرتبط با مواد مخدر پرداخت . بر همين اساس در سال1367 با هدف مقابله كردن با استفاده ، قاچاق و توليد مواد مخدر و رواج آن در جامعه قانون مبارزه با مواد مخدر ، مورد تصويب مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار گرفت كه حمل و توليد و صادر كردن و قاچاق مواد مخدر را جرم دانست . اين قانون در سال  96 اصلاح شد كه در آن مجازات اعدام براي برخي از اين جرائم تصويب شد. به اين قانون ، قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مي گويند . براي مطالعه بيشتر درباره قانون جديد مبارزه با مواد مخدر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/374/قانون-جديد-مبارزه-با-مواد-مخدر-سال-96-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۷:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

پرداخت نفقه به زن يكي از مهمترين موضوعات حقوق خانواده است . اما سوال مهمي كه ممكن است مطرح شود آن است كه آيا نفقه بعد از طلاق به زن تعلق مي گيرد ؟ پاسخ به اين سوال ، نيازمند توجه به انواع طلاق اعم از طلاق رجعي و طلاق بائن است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در طلاق رجعي ، طني كه در عده طلاق به سر مي برد ، كماكان در حكم همسر مرد است . به همين مناسبت ، مرد موظف به پرداخت نفقه به زن در طول مدت عده مي باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نفقه بعد از طلاق زن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/326/نفقه-بعد-از-طلاق-زن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۱:۳۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

قرارداد اجاره يكي از مهم ترين و در عين حال پيچيده ترين عقودي است كه افراد با آن سر و كار دارند . به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، تعريف قرارداد اجاره در ماده 466 قانون مدني آمده است . طبق اين ماده اجاره عقدي است كه به موجب آن مستاجر ، مالك منافع عين مستاجره مي شود . مثلا كسي خانه اش را براي استفاده به ديگري مي دهد و در ازاء  آن اجاره بها دريافت مي كند .  انواع قرارداد اجاره از جمله ك اجاره اشيا ، اجاره اشخاص و اجاره حيوانات است . درباره اوصاف قرارداد اجاره مي توان گفت ، اين قرارداد از جمله عقود معين ، لازم ، تمليكي ،معوض و رضايي است . براي مطالعه بيشتر درباره عقد اجاره و انواع آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/362/قرارداد-اجاره-،-انواع-و-اوصاف-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۸:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

غبن در لغت به معناي ضرر و زيان رساندن ، فريب دادن و يا گول زدن است . به نقل از سايت حقوق قراردادهاي دينا ،  اگر كسي مالي را به قيمت غير واقعي معامله كند ، طبق قانون مي تواند به دادگاه دادخواست بدهد و در خواست فسخ معامله را كند، به اين اختيار براي فسخ معامله خيار غبن گفته مي شود.  . شرايط اعمال خيار غبن از اين قرار است كه معامله بايد معوض باشد ، فريب خورده نبايد در حين معامله از قيمت عادلانه خبر داشته باشد و همچنين فريب يا غبن بايد آشكار باشد . در تعريف خيار غبن آمده است كه بايد بعد از اطلاع آن را فورا به مورد اجرا گذاشت اگر نه بعد از آن بي اثر مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره خيار غبن روي لينك زير كليك كنيد: 

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از روش هاي اعتراض يه حكمي كه دادگاه صادر كرده است ، اعاده دادرسي مي باشد . اعاده دادرسي به دو روش اعاده دادرسي حقوقي و اعاده دادرسي كيفري انجام ميشود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، مهلت اعاده دادرسي حقوقي براي اشخاص مقيم ايران بيست روز و براي اشخاص مقيم خارج از كشور دو ماه مي باشد . بر اين اساس ، زمان اعاده دادرسي حقوقي ، براي احكام حضوري قطعي از تاريخ ابلاغ و در خصوص احكام غيابي از زمان پايان يافتن مهلت واخواهي يا تجديدنظر خواهي است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد زمان اعاده دادرسي حقوقي ، بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/323/مهلت-اعاده-دادرسي-حقوقي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۵:۱۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بر اساس قانون ، اقامه دعوا حق مسلم هر فردي مي باشد و نمي توان اين حق را از كسي سلب نمود . اما در مواردي ممكن است كه دعوا ساقط شود و از بين برود كه به آن سقوط دعوا گفته مي شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، يكي از قرارهاي قاطع دعوا ، قرار سقوط دعوا است . موارد صدور قرار سقوط دعوا را مي توان به سه دسته تقسيم كرد : سقوط دعوا در نتيجه صدور حكم قطعي ، سقوط دعوا در نتيجه زوال حق اصلي و سقوط دعوا در نتيجه استرداد دعوا . براي دريافت اطلاعات بيشتر در اينكه سقوط دعوا چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/322/سقوط-دعوا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۲۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب