اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به دليل اهيمت فراوان پرونده هاي خانوادگي در دادگاه ها ، قانونگذار اقدام به تدوين مجموعه اي واحد نموده تا مقررات مربوط به حقوق خانواده را در آن جمع آوري كند . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، اين قانون ، قانون حمايت خانواده نام دارد كه در آن به موضوعاتي چون طلاق ، مهريه ، نفقه ، حضانت ، ملاقات ، استرداد جهيزيه ، تمكين ، عقد موقت ، ولايت ، وصايت ، غايب مفقودالاثر ، اهداي جنين و تغيير جنسيت پرداخته شده است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه قانون حمايت از خانواده چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/355/قانون-حمايت-خانواده-چيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۶:۵۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، هيچ كس نمي تواند به ديگران صدمه بدني و جاني بزند و در صورتي كه مرتكب اين كار شد مجرم است و طبق قانون بايد مجازات شود . اين مجازات به تشخيص قاضي با توجه به مواد قانوني تعيين مي شود . يكي از انواع مجازات ديه است كه گاهي به صورت ارش در نظر گرفته شده است . تعريف ارش در ماده 446 قانون مجازات اسلامي به اين ترتيب آمده است : " ارش ، ديه غيرمقدر است كه ميزان آن در شرع تعيين نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و كيفيت جنايت و تأثير آن بر سلامت مجنيٌ عليه و ميزان خسارت وارده با در نظر گرفتن ديه مقدر و با جلب نظر كارشناس ميزان آن را تعيين مي كند . مقررات ديه مقدر در مورد ارش نيز جريان دارد مگر اينكه در اين قانون ترتيب ديگري مقرر شود "  در اين ماده علاوه بر تعريف ارش ، نحوه محاسبه ارش نيز آمده است . براي مطالعه بيشتر درباره ارش و تعيين آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/239/ارش-چيست-و-نحوه-محاسبه-آن-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۳:۱۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

از جمله اسباب انحلال عقد نكاح و بر هم خوردن آن فسخ نكاح مي باشد . بر اساس قانون مدني ، فسخ نكاح هم از طرف زنان امكانپذير است و هم از طرف مردان . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، عيوب مردان در فسخ نكاح عبارتند از خصاء يا اخته بودن مرد كه منجر به ناتواني او در بارور كردن زن مي شود ، عنن يا ناتواني جنسي ، مقطوع بودن اين نام مجاز نمي باشد تناسلي و جنون مرد .در اين شرايط ، زن حق فسخ عقد نكاح را خواهد داشت . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد موارد فسخ نكاح از طرف زن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/346/عيوب-مردان-در-فسخ-نكاح-از-طرف-زن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۳:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

وقتي دو يا چند نفر با هم قراردادي را منعقد مي كنند بيش از هر چيزي در پي اين هستند كه طرف مقابلشان به تعهد خود پايبند باشد و بي دليل اقدام به بر هم زدن قرارداد نكند . با اين وجود در بعضي از مواقع قانون به افراد حق فسخ قرارداد را داده است . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، حق فسخ قرارداد يكي از موارد انحلال نكاح است كه به آن خيار فسخ يا شرط فسخ هم مي گويند . اما اين شرط فسخ قرارداد با توجه به نوع قرارداد متفاوت است . براي مثال در عقود لازم كه دو طرف به آن ملزمند ، تنها در صورتي مي توان قرارداد را فسخ كرد كه در بر اساس قانون اين حق فسخ به يكي يا هر دو طرف اعطا شده باشد . اما در عقود جايز فسخ قرارداد با اراده هر يك از طرفين صورت مي گيرد . براي مطالعه بيشتر درباره حق فسخ قرارداد روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/208/حق-فسخ-قرارداد.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۹:۳۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از روش هاي شكايت از احكامي كه در دادگاه صادر شده است ، واخواهي مي باشد . بر اساس قانون آيين دادرسي مدني ، واخواهي صرفا از احكامي امكانپذير است كه به صورت غيابي صادر شده باشند . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، مرجع تقديم دادخواست واخواهي همان دادگاهي است كه حكم غيابي را صادر كرده است . بنابراين ، همان دادگاه دوباره به درخواست واخواهي رسيدگي مي كند و احتمال دادر كه بعد از رسيدگي از حكم پيشين خود عدول كند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مرجع واخواهي بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/341/مرجع-تقديم-دادخواست-واخواهي.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۷:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

با توجه به وضعيتي كه اين روزها شاهد ان هستيم شايد فكر خريدن يك مغازه يا ملك تجاري تنها رويا باقي بماند . از اين رو افراد سعي مي كنند تا سرمايه خود را از طريق اجاره كردن ملك تجاري به كار بگيرند . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، انعقاد قرارداد اجاره مغازه تا حدي پيچيده است و افراد براي اين كار بايد با نمونه قرارداد اجاره ملك تجاري آشنا باشند و بدانند كه در يك قرارداد اجاره مغازه چه نكاتي بايد رعايت شوند . از اين رو بررسي يك نمونه قرارداد اجاره مغازه قبل از اقدام به انعقاد قرارداد ضروري است . البته آنچه در نمونه عقد اجاره مغازه ذكر مي شود صرفا نمونه است و افراد مي توانند بنا بر نظر خودشان و با توجه به مقررات قانوني اقدام به كم و زياد كردن مواد آن كنند . براي مطالعه يك نمونه قرارداد اجاره مغازه يا ملك تجاري كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/369/نمونه-قرارداد-اجاره-مغازه-.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۶:۱۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از انواع قرارهايي كه ممكن است دادگاه صادر كند ، قرار ابطال دادخواست مي باشد . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، در مواردي كه صدور حكم مستلزم اقداماتي از سوي خواهان است ، اما خواهان از انجام اين اقدامات خودداري مي كند ، قرار ابطال دادخواست صادر مي شود . از جمله آثار قرار ابطال دادخواست آن است كه اعتبار امر قضاوت شده ندارد . بنابراين ، اگر خواهان با شكست روبرو شود اقامه دوباره دعوا امكانپذير است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد قرار ابطال دادخواست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/336/قرار-ابطال-دادخواست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۰:۰۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بسياري از قراردادهاي اجاره بعد از انعقاد قرارداد و قبل از تحويل آن بنا به دلايلي فسخ مي شوند . اما اين موضوع بر خلاف لازم بودن عقداجاره است . از ايم رو موارد فسخ قرارداد اجاره پيش از تحويل ، موارد استثنائي هستند . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، فسخ اجاره پيش از تحويل تنها در صورتي كه عيبي در عين مستاجره باشد يا وجود حق فسخ در قرارداد صورت مي گيرد . البته در موارد ديگري نيز حق پايان دادن به قرارداد اجاره قبل از تحويل وجود دارد براي مثال اگر موجر از تحويل عين مستاجره خودداري كند ، مستاجر حق دارد بعد از طي مراحل قانوني ، قرارداد اجاره را فسخ كند . براي مطالعه بيشتر درباره حق فسخ قرارداد اجاره پيش از تحويل ملك روي لينك زير كليك كنيد:

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/371/فسخ-قرارداد-اجاره-پيش-از-تحويل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۳:۳۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين حقوق مالي كه به موجب عقد نكاح به زن تعلق مي كيرد ، مهريه است . مهريه را مي توان به انواع و اقسامي تقسيم بندي كرد . يكي از انواع مهريه ، مهريه عندالمطالبه در مقابل مهريه عندالاستطاعه مي باشد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مهريه عندالمطالبه مهريه اي است كه زن هر زمان اراده كند مي تواند آن را مطالبه نمايد و تا زماني هم كه مرد مهريه را به زن نپرداخته باشد ، زن مي تواند از حق حبس خود استفاده كند . دقيقا به عكس مهريه عندالاستطاعه كه پرداخت آن به توانايي مرد بستگي دارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مهريه عندالمطالبه چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/333/مهريه-عندالمطالبه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۷:۰۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

قرار عدم صلاحيت يكي از انواع قرارهايي است كه دادگاهها ممكن است در پي رسيدگي به يك دعوا صادر كنند . با صدور قرار عدم صلاحيت ، پرونده از دادگاهي كه دعوا در آن مطرح شده است ، خارج مي شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، در اين مرحله پرونده بايد به دادگاه صلاحيت دار صادر بشود تا در آنجا به دعوا رسيدگي شود . البته در مواردي در خصوص صلاحيت دادگاه اختلاف بوجود مي آيد كه در اينجا ، ديوان عالي كشور مرجع صلاحيت دار را تعيين مي كند و پرونده را براي رسيدگي به آنجا ارجاع مي دهد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد معني قرار عدم صلاحيت بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/331/قرار-عدم-صلاحيت.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۱:۵۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب