اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، بعد از انجام گرفتن اقدامات لازم در دادسرا و به نتيجه رسيدن تحقيقات مقدماتي در دادسرا قراري صادر مي شود كه بيانگر نتيجه تحقيقات است ؛ به اين قرار ، قرار نهايي در دادسرا مي گويند . اين سوال براي افراد زيادي وجود دارد كه قرار نهايي صادر شده يعني چه ؟؟ در واقع بعد از صدور قرار نهايي در دادسرا پيامكي ارسال مي شود مبني بر اينكه در شعبه مورد نظر شما و براي فلان پرونده قرار نهايي صادر شده است و شما مي توانيد از سرنوشت شكايت خود با مراجعه به دادسرا مطلع شويد . براي مطالعه بيشتر درباره معني صدور قرار نهايي در دادسرا كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/406/قرار-نهايي-صادر-شد-يعني-چه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۳:۴۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، حضانت فرزند تا سن هفت سالگي با مادر و پس از آن تا سن بلوغ با پدر خواهد بود . اما در خصوص حضانت دائم ، آنچه مورد توجه است ، مصلحت كودك مي باشد . پس ممكن است به خاطر مشكلاتي كه يكي از زوجين داشته باشد بتوان از او سلب حضانت كرد و يا در صورتي كه زوجين قصد طلاق توافقي داشته باشند ، مي توانند در خصوص حضانت دائم فرزند به تفاهم برسند . براي دريافت طالاعات بيشتر در مورد حضانت دائمي فرزند دختر و پسر بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/394/حضانت-دائمي-فرزند.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۰:۳۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

مرد موظف به پرداخت نفقه است ، اما گاهي اين تكليف از سوي مرد انجام نمي شود و زن به دادگاه خانواده مراجعه مي كند و دادخواست نفقه مي دهد . حال سوال اين است كه مبلغ نفقه زن چقدر است و نحوه محاسبه نفقه زن چگونه است . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، نفقه زن با مراجعه به دادگاه و صدور قرار كارشناسي براي تعيين ميزان نفقه انجام مي گيرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد نحوه محاسبه نفقه زن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/397/نحوه-محاسبه-نفقه-زن.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۵:۴۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

ماده 14 قانون صدور چك بيان مي دارد كه " صادركننده چك يا ذينفع با قائم مقام قانوني آنها با تصريح به اينكه چك مفقود يا سرقت يا جعل شده يا از طريق كلاهبرداري يا خيانت در امانت يا جرائم ديگري تحصيل گرديده مي‌تواند كتبا دستور عدم پرداخت وجه چك را به بانك بدهد . بانك پس از احراز هويت دستور دهنده از پرداخت وجه آن خودداري خواهد كرد و در صورت ارائه چك بانك گواهي عدم پرداخت را با ذكر علت اعلام شده صادر و تسليم مي‌نمايد ...". بنابراين  ماده 14 قانون چك مربوط به مواردي است كه صادر كننده چك اعلام كند كه چك او با يك جرم تحصيل شده است و او فورا از بانك مي خواهد كه وجه آن را پرداخت نكند ، اين دستور بايد به صورت كتبي باشد تا بانك آن را اعمال كند و دستور شفاهي مورد پذيرش نيست . البته در ادامه متن ماده 14 قانون چك آمده است كه دارنده مي تواند به اين اقدام صادر كننده شكايت كند . براي مطالعه بيشتر درباره ماده 14 قانون صدور چك روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/401/ماده-14-قانون-صدور-چك.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۲:۴۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين وظايفي كه به موجب عقد دائم به عهده مرد قرار مي گيرد، پرداخت نفقه به زن است . در اين رابطه ، تعيين مبلغ نفقه زن موضوعي مهمي است كه بايد مشخص شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مبلغ نفقه زن به طور ثابت و مشخصي تعيين نشده است ؛ بلكه در هر مورد خاص ، با صدور قرار كارشناسي تعيين مي گردد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مبلغ نفقه زن چقدر است بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/388/مبلغ-نفقه-زن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۰:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين حقوق مالي كه زن به مناسبت عقد ازدواج به دست مي اورد مهريه است . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مهريه در واقع مالي است كه مرد پرداخت آن به زن را حين عقد نكاح قبول مي كند . بر اساس قانون مدني ، زن از لحظه وقع عقد مالك مهريه مي شود . به همين مناسبت ، هر زمان كه بخواهد مي تواند اقدام به گرفتن مهريه نمايد. اما در خصوص اينكه گرفتن مهريه زن چگونه است بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/393/گرفتن-مهريه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۶:۲۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، تعريف عقد وديعه در  ماده ۶۰۷ قانون مدني  آمده است . طبق اين ماده عقد وديعه ، عقدي است كه به موجب آن يك نفر مال خود را به ديگري مي‌سپارد، براي آن كه آن را مجانا نگاه دارد ... " . در عقد وديعه به كسي كه مالش را به ديگري مي دهد تا نگه دار شود (وديعه گذار ) :  مودع مي گويند . در عقد وديعه به كسي كه مال ديگري را براي نگه داري به امانت مي گيرد ( وديعه گير ) : مستودع يا امين مي گويند . از ويژگي هاي عقد وديعه مي توان به معين بودن ، جايز بودن و مجاني بودن آن اشاره كرد . براي مطالعه بيشتر درباره عقد وديعه و ويژگي هاي آن روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/400/عقد-وديعه-و-اوصاف-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۲:۱۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، به محض اينكه عقد نكاح ميان طرفين بسته شد و زن و مرد ازدواج كردند ، حقوق و تكاليفي در برابر يكديگر خواهند داشت . يكي از اين حق و تكليف ها ، ناظر است بر ارتباط ميان تمكين و نفقه . يعني اينكه زن از حق نفقه برخوردار است ، اما بايد تمكين كند ، مرد هم بايد نفقه بدهد ، اما در مقابل همسرش بايد از او تمكين نمايد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد رابطه تمكين و نفقه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/373/ارتباط-تمكين-با-نفقه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۴:۳۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، مجازات محروميت از حقوق اجتماعي يعني اينكه مجرم از داشتن برخي حقوق اجتماعي محروم مي شود . موارد حقوق اجتماعي طبق ماده 26 قانون مجازات مشخص شده است . طبق اين ماده مجرم از حقوق اجتماعي زير محروم و مشمول مجازات محروم شدن از حقوق اجتماعي خواهد شد . البته مصاديق محروميت از حقوق اجتماعي محدود نيستند و قاضي مي تواند بنا به مورد آن را تعيين كند . اين مجازت براي مدت 2 تا 7 سال اعمال مي شود مگر در مورد محروميت هايي مانند داوطلب شدن در انتخابات رياست جمهوري، مجلس خبرگان رهبري، مجلس شوراي اسلامي و عناويني از اين دست . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات محروميت از حقوق اجتماعي روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/399/مصاديق-محروميت-از-حقوق-اجتماعي-در-قانون-مجازات-اسلامي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۰:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، تبعض در لغت به معني تجزيه كردن يا تجزيه شدن است و صفقه نيز به معني معامله است . بنابراين تعريف لغوي تبعض صفقه تجزيه شدن معامله است . منظور از خيار تبعض صفقه در حقوق اين است كه اگر به هر دليلي بخشي از معامله اي كه منعقد شده است صحيح و بخش ديگر آن باطل باشد ،مشتري حق خواهد داشت بيع را فسخ نمايد يا به نسبت قسمتي كه بيع واقع شده است قبول كند و نسبت قسمتي كه بيع باطل بوده است ثمن را استرداد كند . شرط مهمي كه در اعمال خيار تبعض صفقه وجود دارد اين است كه خريدار در هنگام معامله نبايد از اين موضوع كه بخشي از معامله باطل است اطلاع داشته باشد . براي مطالعه بيشتر درباره خيار تبعض صفقه روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/396/خيار-تبعض-صفقه-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۵:۱۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب