اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به استناد سايت مشاوره حقوقي دينا ، ممكن است كه در بين ورثه شخص فوت شده ، يك غايب مفقود الاثر هم وجود داشته باشد . در اين صورت غيبت او نه مانع از تقسيم ارث مي شود و نه موجب محروم شدن او ارث خواهد شد . چرا كه اين وضعيت يعني عدم تقسيم ارث به زيان ساير وراث است . تعيين سهم غايب هم براي او ضرري در پي نخواهد داشت . به همين دليل در ماده 879 قانون مدني در خصوص سهم الارث غايب مفقود الاثر چنين مقرر داشته است : " اگر بين وراث غايب مفقود الاثري وجود داشته باشد ، سهم او كنار گذارده مي شود تا حال او معلوم شود . در صورتي كه متحقق گردد قبل از مورث مرده است ، حصه او به سير وراث بر مي گردد و الا به خود او يا به ورثه او مي رسد " . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ارث غايب مفقودالاثر بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/535/ارث-غايب-مفقودالاثر.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۳۰:۴۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از آيين دادرسي دينا ، جرم كلاهبرداري رايانه اي يكي از جرائم اينترنتي است كه بزه ديده مي تواند در دادگاه و دادسراي صالح از آن شكايت كند . دادسراي صالح براي رسيدگي به جرم كلاهبرداري رايانه اي ، دادسراي ويژه رسيدگي به جرائم رايانه اي است كه تحقيقات مقدماتي را درباره وقوع جرم بررسي مي كند و در صورت ثبوت با صدور قرار جلب دادرس پرونده را به دادگاه مي فرستد .  دادگاه صالح براي رسيدگي به جرم كلاهبرداري رايانه اي ، دادگاهي است كه بانك افتتاح كننده ي حساب كسي است كه از كلاهبرداري رايانه اي دچار ضرر شده است ، در آن حوزه قرار دارد  . براي مطالعه بيشتر درباره مرجع قضايي صالح براي رسيدگي به كلاهبرداري رايانه اي روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/532/دادسرا-و-دادگاه-صالح-براي-رسيدگي-به-جرم-كلاهبرداري-رايانه-اي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۵:۰۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ،  وقتي مالي كه در مالكيت ديگري است به طريق غير قانوني به تصرف ديگري درآيد مي توان از متصرف غير قانوني شكايت كرد . در اين موارد وقتي موضوع در دادگاه بررسي مي شود دادگاه در حكم خود متصرف غير قانوني را محكوم به رد مال مي كند در مواردي كه رد مال ممكن نيست و مال از بين رفته است دادگاه حكم به رد مثل مال مي كند .  علاوه بر اين در صورت اثبات اينكه امكان فراهم كردن مثل مال وجود ندارد ، محكوم بايد قيمت مال را به صاحب مال بپردازد . به حالت رد قيمي مال يا رد قيمت مال مي گويند . براي مطالعه بيشتر درباره رد مال و مفهوم رد مثلي و قيمي روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/528/رد-مال-و-رد-مثل-مال-يعني-چه.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۰:۰۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، هرگاه عقد ازدواج ناشي از تدليس در نكاح باشد ، فريب خورده علاوه بر اينكه حق فسخ نكاح را خواهد داشت ، مي تواند از شخص تدليس كننده نيز خسارت تدليس را مطالبه نمايد نمايد . بنابراين ، هرگاه مردي در اثر تدليس با زني غير باكره به جاي دختري باكره ازدواج كرده باشد ، مي تواند تفاوت مهريه بين دختر باكره و  زن غير باكره را به عنوان خسارت از وي مطالبه نمايد و اگر مهر را نداده است و تدليس كننده خود زن است ، مي تواند ما به التفاوت را از مهريه كم كند و بقيه را به زن بپردازد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد جبران خسارت در تدليس بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/523/جبران-خسارت-در-تدليس.htm

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۳۳:۱۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ، اولين نكته كلي مهم درباره امكان يا نحوه تغيير نام خانوادگي اين است كه اصل بر ثابت بودن نام خانوادگي اشخاص در شناسنامه است . افرادي كه قصد تغيير نام خانوادگي خود را دارند بايد داراي شرايطي باشند از جمله اشخاص داوطلب بايد 18 سال به بالا باشند و غيره و علاوه بر اينكه فرد بايد داراي شرايط تغيير نام خانوادگي از لحاظ سن قانوني و غيره باشد ، نام خانوادگي افراد متقاضي نيز بايد داراي شرايطي باشد كه در آيين نامه اجرايي ماده 40 قانون ثبت احوال بيان شده است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مراحل قانوني تغيير نام خانوادگي شناسنامه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/565/شرايط-تغيير-نام-خانوادگي-در-شناسنامه-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۳۰:۳۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، منظور از دعاوي خانوادگي به طور كلي آن قسم از دعاوي است كه مربوط به كانون خانواده مي شود . بر اين اساس ، هر گونه دعوايي كه در دادگاه مطرح مي شود كه مربوط به افراد ، به عنوان عضوي از كانون خانوادگي مي شود را مي توان نوعي از دعاوي خانوادگي محسوب كرد . در ماده 4 قانون حمايت خانواده ، انواع دعاوي خانواده شناسايي شده است كه برخي از آنها عبارتند از ازدواج ، طلاق ، نفقه ، مهريه ، حضانت ، ملاقات با طفل و غيره . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه دعاوي خانوادگي و انواع آن كدامند بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/509/دعاوي-خانوادگي-و-انواع-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۶:۳۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت قوانين چك و سفته دينا ، قيمت سفته در سال 98 تغيير نكرده است و همان مقداري است كه در سال هاي قبل بوده است . قيمت سفته 98 به ازاي هر يك ميليون تومان پانصد تومان است كه مي توان آن را از بانك ها و ساير مراكز فروش تهيه كرد اما مطمئن ترين آنها بانك است . قيمت سفته 98 مانند سال هاي قبل توسط مجلس شوراي اسلامي تعيين شده است . براي مطالعه بيشتر درباره سفته سال 98 روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1103/قيمت-سفته-در-سال-98.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۵۲:۳۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، برخي از پرونده هاي مطرح شده در دادگاه داراي جنبه هاي فني و تخصصي هستند ، بنابراين خود دادرس نمي تواند نسبت به تمام زواياي موضوع اطلاع كافي پيدا كند .  لذا در قانون آيين دادرسي مدني و كيفري ابزاري پيش بيني شده است تا قاضي به كمك آن بتواند به جنبه هاي تخصصي پرونده پي ببرد . در اين شرايط است كه قاضي با صدور قرار كارشناسي ، بررسي برخي موضوعات را به كارشناس مربوط ارجاع مي دهد . براي دريافت اطلاعات كامل در مورد اينكه قرار كارشناسي دادگاه چيست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/513/قرار-كارشناسي-چيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۵۷:۴۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، نرخ ديه در ابتداي هر سال توسط رئيس قوه قضاييه اعلام مي شود . از اين رو نرخ ديه سال 98 معادل 270 ميليون تومان اعلام شده است كه اين مقدار براي ماه هاي غير حرام است . بنابراين قيمت ديه سال 98 براي ماه هاي حرام به ميزان يك سوم افزايش مي يابد و معادل 360 ميليون تومان خواهد شد . براي مطالعه بيشتر درباره ديه سال 98 روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1119/رخ-ديه-سال-98.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۵۴:۳۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، مرجع فرجام خواهي ديوان عالي كشور است . به موجب قانون آيين دادرسي مدني ، يكي از وظايف ديوان عالي كشور ، نظارت بر اجراي صحيح قوانين در دادگاه ها است . در اين مرحله رأيي كه مورد فرجام خواهي قرار گرفته است به ديوانعالي كشور ارسال مي شود . در صورتي كه ديوان راي صادر شده را مطابق مقررات قانوني و شرعي بداند ، آن راي تاييد يا ابرام مي شود ولي اگر آن را مغاير احكام شرعي و قانوني بداند ، آن را نقض مي نمايد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه مرجع تقديم دادخواست فرجام خواهي كجاست بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/514/مرجع-تقديم-دادخواست-فرجام-خواهي-كجاست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۹:۱۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب