اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ، معسر كسي است كه به واسطه نداشتن دارايي يا دسترسي نداشتن به مالش توانايي پرداخت هزينه دادرسي يا ديون خود را ندارد " . در اين صورت فرد تمكن مالي براي اينكه بتواند دعوايي در دادگاه اقامه كند و يا اينكه براي خود وكيل اختيار كند ندارد . هم چنين ممكن است فرد قدرت پرداخت جريمه نقدي اي كه به آن محكوم شده است را هم نداشته باشد . اعسار مطلق ، اعساري است كه شخص ادعا مي كند به طور كامل قادر به پرداخت هزينه دادرسي و يا آنچه به آن محكوم شده است  ، نيست  اما در اعسار نسبي بر خلاف اعسار مطلق فرد توانايي مالي پرداخت هزينه دادرسي و محكوم به را دارد اما نمي تواند آن را به صورت يك جا پرداخت كند . براي مطالعه بيشتر درباره معسر و معسر مطلق و نسبي روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/494/معسر-كيست-و-اعسار-مطلق-و-نسبي-چيست-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۱:۴۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي مدني دينا ، به موجب ماده 35 قانون آيين دادرسي مدني ، وكالت در دادگاه ها شامل تمام اختيارات راجع به امر دادرسي مي باشد . مگر اينكه خود موكل برخي از امور را استثنا كرده باشد و در آن مورد از وكيل سلب اختيار كرده باشد . همچنين ، بر اساس قانون ، برخي از امور و دعاوي قابل وكالت دادن نيستند و وكالت دادن در آنها خلاف شرع مي باشد . علاوه بر اين ، برخي از اختيارات وكيل بايد حتما بايد در وكالتنامه تصريح شوند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد حدود اختيارات وكيل دادگستري در وكالتنامه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/482/حدود-اختيارات-وكيل-دادگستري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۶:۵۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ، همه ما اصطلاح اعسار را شنيده ايم اما اغلب نمي دانيم اعسار چيست ؟ در اصطلاح حقوقي اعسار به معناي اين است كه فرد از نظر مالي در وضعيتي است كه امكان پرداخت بدهي هايش را ندارد و وضعيتي مخصوص افراد عادي است و نه تجار . اعسار مي تواند نسبت به دو موضوع مختلف باشد يا اعسار نسبت به هزينه دادرسي و يا اعسار نسبت به محكوم به . بنابراين انواع اعسار را هم مي توان در همين دو مورد دانست . براي مطالعه بيشتر درباره اعسار و انواع آن روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/491/اعسار-چيست-و-انواع-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۳:۱۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، در مواردي ، طرفين دعوا براي اينكه به اختلاف ميان خود پايان دهند ، از بخشي از ادعاهاي خود چشم پوشي مي كنند و از دادگاه درخواست مي نمايند كه قراردادي در اين راستا تنظيم كند . در اينجا ، دادرس موضوع سازش و شرايط آن به ترتيبي كه واقع شده را در صورت مجلس درج مي كند و به امضاي طرفين دعوا مي رساند . چنانچه سازش در دادگاه انجام شود ، يا صحت سازش نامه غير رسمي كه خارج از دادگاه واقع شده است در دادگاه مورد تاييد قرار گيرد ، دادگاه رسيدگي را ختم و و گزارش اصلاحي صادر مي كند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه گزارش اصلاحي يعني چه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/469/گزارش-اصلاحي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۰:۰۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، در حال حاضر ابلاغ اوراق قضايي از طرق سامانه ثنا انجام مي شود . بنابراين ، براي مشاهده ابلاغيه بايد به سايت ثنا مراجعه نموده و در آن نام نويسي كرد . پس از آن ، كد شخصي ورود به سامانه ثنا را از دفاتر خدمات قضايي گرفته و به سامانه ثنا وارد شد . در اين مرحله مي توان اقدام به مشاهده ابلاغيه ها نمود و در صورت لزوم آ«ها را چاپ كرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مشاهده ابلاغيه الكترونيكي سامانه ثنا بر روي لينك زير كليك كنيد :
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۹:۳۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ،  كارشناس رسمي يعني كسي كه به طور رسمي و قانوني درباره يك موضوع تخصصي نظر مي دهد و آن را بررسي مي كند . كارشناس رسمي دادگستري كسي است كه به طور رسمي در دادگستري درباره يك موضوع اعلام نظر مي كنند  در واقع كارشناس رسمي دادگستري به واسطه تحصيلات يا تجربه خودش در يك حرفه يا علم به اندازه اي تبحر دارد كه نظر او ملاك راي قرار مي گيرد . وظايف كارشناسان رسمي دادگستري از قرار حفظ اسرار ،عدم دريافت وجه غير قانوني ، داشتن دفاتر منظم كاري و حضور در جلسات دادرسي است . بار مطالعه بيشتر درباه كارشناسي رسمي دادگستري و وظايف او روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/489/كارشناس-رسمي-دادگستري-كيست-و-وظايف-او-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۳:۴۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، در حال حاضر ابلاغ اوراق قضايي از طريق سامانه اي تحت عنوان سامانه ثنا انجام مي شود . براي اطلاع از موضوع ابلاغيه ، نخست بايد در سايت ثنا ثبت نام كرده و سپس رمز عبور شخصي را از يكي از دفاتر خدمات الكترونكي قضايي دريافت نمود . در اين صورت مي توان به سامانه ثنا وارد شد و با وارد كردن كد شخصي ، اقدام به مشاهده ابلاغيه هاي جديد نمود . براي دريافت اطلاعات كامل در مورد نحوه اطلاع از موضوع ابلاغيه ثنا بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1025/نحوه-اطلاع-از-موضوع-ابلاغيه-ثنا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۸:۳۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، اموال وثيقه آزادي از قرار زير هستند: 

1- وجه نقد 

2- ضمانت نامه بانكي 

3- مال منقول 

 

4- مال غير منقول ، اموال مورد وثيقه در ماده 217 قانون آيين دادرسي كيفري مشخص شده است . در صورتي كه متهم در مواعد ضروري بدون عذر موجه در مرجع قضايي حضور نيابد ، مال مورد وثيقه ضبط مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره اموال مورد وثيقه آزادي روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/481/اموالي-كه-مي-توانند-وثيقه-آزادي-باشند-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۴:۱۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت آشنايي با مراجع دادگستري دينا ، مجمع تشخيص مصلحت نظام ، نهادي است كه در اوايل انقلاب اسلامي به در خواست رياست مجلس شوراي اسلامي در سال 60 از رهبر انقلاب ، ايجاد شد . در خواست تشكيل اين نهاد به دنبال اختلافاتي بود كه بين مجلس و شوراي نگهبان در خصوص مصوبات مجلس و تطبيق آنها با شرع ، وجود داشت . وظايف مجمع تشخيص مصلحت نظام در قانون اساسي مشخص شده است . بر اساس اين قانون وظايف مجمع تشخيص مصلحت نظام به 8 دسته تقسيم مي شود . 4 تا از اين وظايف عمومي و 4 تاي ديگر مربوط به موقعيت ها و شرايط خاص است . رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بايد توسط رهبري انتخاب شود كه در حال حاضر با آيت الله صادق آملي لاريجاني است . براي مطالعه بيشتر درباره مجمع تشخيص مصلحت نظام روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/473/مجمع-تشخيص-مصلحت-نظام-كجاست-و-رئيس-آن-كيست.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۵۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از اقسام طلاق بر اساس قانون مدني ، طلاق بائن است كه در آن مرد نمي تواند در طول مدت عده به زن رجوع كند . بر اساس قانون مدني ، يكي از انواع طلاق بائن ، طلاقي است كه پيش از وقوع رابطه زناشويي رخ دهد كه به اين نوع طلاق ، طلاق بائن غير مدخوله نيز گفته مي شود . بنابراين ، طلاق بائن غير مدخوله به طلاقي گفته مي شود كه پيش از وقوع رابطه زناشويي اتفاق افتاده است . اين نوع طلاق ، بائن است و مرد نمي تواند در طول مدت عده رجوع كند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه بائن غير مدخوله يعني چه بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/470/طلاق-بائن-غير-مدخوله.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۹:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب