اشتراك گذاري مطالب
اشتراك گذاري مطالب

به نقل از سايت مشاوره حقوقي دينا ، در تعريف گواهي انحصار وراثت مي توان گفت گواهي است كه به درخواست وراث از مراجع قضايي صادر مي شود و در واقع اولين قدم براي تعيين و تكليف اموال متوفي دريافت گواهي انحصار وراثت است .مراحل اخذ گواهي انحصار وراثت بدين صورت است كه وراث بايد ابتدا به شوراي حل اختلاف مراجعه كنند و درخواست صدور گواهي انحصار وراثت را ارائه دهند . وراث براي مراجعه به شوراي حل اختلاف بايد مدارك لازم براي اخذ گواهي انحصار وراثت را به همراه داشته باشند . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص گواهي انحصار وراثت چيست و نحوه اخذ آن بر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/496/گواهي-انحصار-وراثت-چيست-،-مراحل-دريافت-و-مدارك-لازم-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۵:۴۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از مزاياي نفقه زن آن است كه پرداخت نفقه به وي مشروط به فقر زن نيست . بنابراين حتي اگر زن داراي اموالي بوده و قادر به تامين نيازهاي خود بوده و همچنين در صورتي كه زن شاغل باشد ، باز هم پرداخت نفقه زن شاغل  بر عهده شوهر است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ميزان نفقه زن شاغل بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/424/نفقه-زن-شاغل.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۲:۱۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، قرارداد صلح عمري يك نمونه از انواع قراردادهاي صلح است كه كه به اين معني است كه مالك مالي بخواهد بخشي يا تمام دارايي خود را به ديگري بدهد اما در نظر داشته باشد كه اختيار استفاده از منافع ملكش را تا زمان حياتش براي خود حفظ كند .  از اين رو افراد بهتر است قبل از انعقاد اين دست قراردادها يك نمونه از آن را در دست داشته باشند و يك نمونه قرارداد صلح عمري را مطالعه كنند . در متن نمونه قرارداد صلح عمري نكات مهمي وجود دارد كه بايد با آن آشنا بود . براي مطالعه نمونه اي از قرارداد صلح عمري روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/433/نمونه-قرارداد-صلح-عمري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۸:۴۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت حقوق قراردادهاي دينا ، قرارداد صلح ، قراردادي است كه افراد بر مبناي آن توافق مي كنند بين خودشان بابت اختلاف موجود يا اختلافي كه ممكن است در آينده رخ دهد صلح كنند . اركان عقد صلح به سه دسته مُصالح ، متصالح و مال الصلح تقسيم مي شود . اوصاف عقد صلح را مي توان در معين بودن ، رضايي بودن ، معوض بودن و لازم بودن را مي توان نام برد . براي مطالعه بيشتر درباره اوصاف و اركان عقد صلح روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/428/عقد-صلح-و-اوصاف-و-اركان-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۰:۰۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم كلاهبرداري جرمي است به روش هاي مختلفي صورت مي گيرد و قانونگذار براي برقراري نظم و پيشگيري از وقوع جرم و تاديب مجرمين مجازات كلاهبرداري را در قانون تشديد مجازات مرتكبين اختلاس ، ارتشا و كلاهبرداري بيان كرده است . مجازات جرم كلاهبرداري به دو دسته مجازات كلاهبرداري ساده و مجازات جرم كلاهبرداري مشدد تقسيم مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر درمورد اينكه مجازات جرم كلاهبرداري چيست بر روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/490/مجازات-جرم-كلاهبرداري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۵۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، ابلاغ اوراق قضايي در حال حاضر از طريق سامانه ثنا امكانپذير است . بنابراين ، براي دريافت ابلاغيه نخست بايد در اين سايت ثبت نام كرده و سپس رمز اختصاصي ورود را از دفاتر خدمات قضايي دريافت كرد و به سايت ثنا وارد شد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد دريافت ابلاغيه الكترونيكي از سامانه ثنا بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/890/دريافت-ابلاغيه-الكترونيكي-از-سامانه-ثنا.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۰:۴۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، يكي ديگر از جرايمي كه در قانون مجازات اسلامي براي آن مجازات تعيين شده است جرم جعل مي باشد . در واقع تعريف جرم جعل بدين صورت است كه جاعل يا فرد جعل كننده به قصد فريب يا ضرر رساندن به ديگران مي خواهد دروغ را به جاي حقيقت عنوان كند . جرم جعل اسناد به دو دسته جعل مادي و جعل معنوي تقسيم مي گردد . مرجع صالح قضايي به جرم جعل دادسراي عمومي و انقلاب مي باشد . مجازات جرم جعل اسناد حسب مورد متفاوت است . براي مطالعه بيشتر درباره اينكه جرم جعل اسناد چيست و مجازان آن بر روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/485/جرم-جعل-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۶:۲۸ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين تكاليفي كه به عهده پدر قرار گرفته است پرداخت نفقه به فرزندان مي باشد . به استناد سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، مبلغ نفقه فرزند پس از مراجعه به دادگاه خانواده و با توجه به عواملي همچون جنسيت فرزندان ، سن آنان و توانايي مالي نفقه دهنده تعيين مي گردد و مبلغ مشخصي ندارد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ميزان نفقه فرزند دختر و پسر بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/421/مبلغ-نفقه-فرزند.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۲:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، تعريف جرم خيانت در امانت در قانون نيامده است اما حقوقدانان با توجه به مصاديقي كه براي جرم خيانت در امانت در مواد 673 و 674 قانون مجازات اسلامي آمده است به اين سوال كه جرم خيانت در امانت چيست پاسخ داده اند . خيانت در امانت به معني اين است كه مالي به كسي سپرده شود و بعد از با سوء نيت پس داده نشود . خيانت در امانت با جرائمي مثل كلاهبرداي نيز اشتباه گرفته مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره جرم خيانت در امانت روي لينك زير كليك كنيد :

 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۷:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

به استناد سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم افترا عبارت است از امري مجرمانه يا انتشار جرم انتسابي به يكي از طرق قانوني و امثال آن . در واقع براي تحقق جرم افترا لازم است كه حتما انتساب عمل مجرمانه به افراد حقيقي باشد نه افراد حقوقي و همچنين عمل انتسابي در قانون جرم بوده باشد و ديگر آن كه فرد مفتري از انجام عمل خود سؤنيت داشته باشد . از ديگر شرايط تحقق جرم افترا اين است كه آن جرم انتسابي كه به فرد افترا زده اند ، غير واقع باشد . براي كسب اطلاعات بيشتر درباره جرم افترا چيست و شرايط تحقق آن روي لينك زير كليك نماييد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/47a5/جرم-افترا-و-شرايط-تحقق-آن.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۵۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب